Yardım Reno4 Pro makro kamera hatası

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Makro kamera bazı alanlarda mavi çekim yapıyor ve ben bu durumdan çok sıkıldım 4.5 aylık cihaz elimde bozuk geziyor Müşteri hizmetlerinin dediklerini yaptım , servise de gitti ancak belirli bi hata ile karşılaşılmadı dendi ve cihaz aldığımız hali ile geri gönderildi sizce yazılımsal mı yoksa benlik bir durummu?

Son düzenleme:

EmreAlc

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Upvote 0

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Oppo sitesinde bir bilgi belirtiyor mavi kırmızı yeşil renkleri ön plana çıkan bir özellik belirtiyor sayfanın en altında biraz yukarı kaydırınız. Resim yükleyemedim buraya.
Yok onla ilgili bi sorun degil o sizin bahsettiğiniz video ceker iken tek renk modu olarak geciyor zaten oyle birsey olsaydı fabrika syarlarina sifarladigimda yada ayarlari sıfırladığımda düzelmiş olurdu buyuk ihtimal colorOs 7.2 den 11e guncelledigimde yazılım hatası olduğunu düşünüyorum

Upvote 0

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Temiz kurulum yapmayı denediniz mi acaba? Fabrika ayarlarına sıfırlamak yerine Oppo Destek sitesi üzerinden yazılımı indirip Recovery üzerinden yükleme işlemi yapmanızı öneririm. Belki o zaman kamera düzelir. Tahminim güncelleme yapılırken birkaç sistem dosyasının zarar görmüş olabileceği. Recovery kurulumu probleminizi çözebilir belkide.

Upvote 0

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Temiz kurulum yapmayı denediniz mi acaba? Fabrika ayarlarına sıfırlamak yerine Oppo Destek sitesi üzerinden yazılımı indirip Recovery üzerinden yükleme işlemi yapmanızı öneririm. Belki o zaman kamera düzelir. Tahminim güncelleme yapılırken birkaç sistem dosyasının zarar görmüş olabileceği. Recovery kurulumu probleminizi çözebilir belkide.
Büyük ihtimalle yeni bir güncellemeyi beklemek zorundayım çünkü yanlış birşey yapmaktan korkuyorum teşekkür ederim yardımınız için

Upvote 0

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Bu recovery muhabbeti nedir acaba acarmısınız konuyu biraz rica etsem? Pek bi fikrim yokta bu konularda

Upvote 0

Agcaemir

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Bende reno 4 pro kullanıcısıyım ancak bende böyle bir sorun yok büyük ihtimal telefonla ilgili ama ne olduğunu bende anlayamadım

Upvote 0

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Bende reno 4 pro kullanıcısıyım ancak bende böyle bir sorun yok büyük ihtimal telefonla ilgili ama ne olduğunu bende anlayamadım

İlginc bir sekilde oluyor serviste hicbirsey degistirmeden sadece cihaza sokup sorun olup olmadığını kontrol ederek gondermisler

Upvote 0

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Adım adım anlatır mısınız rica etsem çünkü bu sorun canımı sıkmaya başladı ve denemek istiyorum
Oppo resmi sitesinde adım anlatılmakta ingilizce olarak
Burdan "Update with SD Card (Recovery Update)" bölümündeki adımları takip ederek indirdiğiniz yazılımı Oppo akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Burda sizden güncellemeyi SD kartınıza öncelikle atmanız istenmekte. Daha sonra ise telefon kapalı bir halde iken "Ses Kısma Düğmesi" + "Güç Düğmesi" tuşlarına aynı anda basarak Recovery moduna almanız gerekiyor. Recovery moda girdikten sonra ise;
-[Install from storage device] > [Install from SD] adımlarını izleyerek SD kart üzerine kopyaladığınız güncelleme dosyasını bulup seçmeniz gerek
- Dosyayı bulduktan sonra üzerine basın ve gelen uyarı mesajına evet diyerek onaylayın.
Bundan sonra cihazınız kapanacak ve güncelleme uygulanmaya başlayacaktır.
Güncelleme biraz süreceği için cihazın şarj cihazına takılı olmasını tavsiye ederim. Güncellendikten sonra cihaz otomatik açılacaktır. Yazılım güncellemesi ile beraber temiz kurulum olması için cihazınızı sıfırlamanızı tavsiye ederim.
Umarım probleminiz çözülür.

Upvote 0

Arda Timur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Burdan "Update with SD Card (Recovery Update)" bölümündeki adımları takip ederek indirdiğiniz yazılımı Oppo akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Burda sizden güncellemeyi SD kartınıza öncelikle atmanız istenmekte. Daha sonra ise telefon kapalı bir halde iken "Ses Kısma Düğmesi" + "Güç Düğmesi" tuşlarına aynı anda basarak Recovery moduna almanız gerekiyor. Recovery moda girdikten sonra ise;
-[Install from storage device] > [Install from SD] adımlarını izleyerek SD kart üzerine kopyaladığınız güncelleme dosyasını bulup seçmeniz gerek
- Dosyayı bulduktan sonra üzerine basın ve gelen uyarı mesajına evet diyerek onaylayın.
Güncelleme biraz süreceği için cihazın şarj cihazına takılı olmasını tavsiye ederim. Güncellendikten sonra cihaz otomatik açılacaktır. Yazılım güncellemesi ile beraber temiz kurulum olması için cihazınızı sıfırlamanızı tavsiye ederim.
Mesajlar birleştirildi:

Denedim fakat bu düşük sürüm gibi bi hata alıyorum

Upvote 0