Sonunda bekledim ve Reno5 Lite Mart güvenlik güncellemesi geldi

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Evet daha da netleşir.Artık gelsin o kadar çok bekledik ki,hiçbir Android güncellemesini bu kadar çok beklememiştim.Çünkü bu Android 12 güncellemesi bana göre en kapsamlı,en özelleştirmeye açık olan bir güncelleme.Bu yüzden bu Android 12'yi merakla bekliyoruz.Ayrıca bu güncelleme ile ilgili bir umudum da bizim Reno 5 Lite modelinde birçok özellik kısılmış,azaltılmış.Reno 4 Lite modelinde olan mesela kenar aydınlatma bizde yok.Kişiselleştirmeler bölümü bizim modelde kısıtlı.Bu güncelleme ile yeni özellikler eklenir diye beklentim var.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayın @Mcht6198
Evet haklısınız.Ben bir de coloros 6'dan coloros 7'ye geçişi çok beklemiştim.Çünkü neredeyse bütün arayüz değişmişti.Bir de bu Coloros 12'yi çok bekledim.Çünkü dediğiniz gibi çok kapsamlı ve özelleştirilebilir bir arayüz.Evet reno4 liteda olan özelliklerin reno5 liteda olmaması çok saçma.İnşallah coloros 12yle bize de gelir

hduman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
İnsan bir süre sonra kullandığı cihazın ya görünümünden ya başka birşeyinden sıkılabiliyor. Bu yüzden yeni bir güncelleme ilaç gibi geliyor. Tam sıkılmışken hoop tekrar sarılıyorum telefona :)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet daha da netleşir.Artık gelsin o kadar çok bekledik ki,hiçbir Android güncellemesini bu kadar çok beklememiştim.Çünkü bu Android 12 güncellemesi bana göre en kapsamlı,en özelleştirmeye açık olan bir güncelleme.Bu yüzden bu Android 12'yi merakla bekliyoruz.Ayrıca bu güncelleme ile ilgili bir umudum da bizim Reno 5 Lite modelinde birçok özellik kısılmış,azaltılmış.Reno 4 Lite modelinde olan mesela kenar aydınlatma bizde yok.Kişiselleştirmeler bölümü bizim modelde kısıtlı.Bu güncelleme ile yeni özellikler eklenir diye beklentim var.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayın @Mcht6198
Kenar aydınlatma ColorOS11 ile reno2z ye geldi.

apocan35

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5
Telefonları ne kadar estetik hoş hızlı olsada güncelleme yönünden Huaweiden kötü önceki telefonum Huawei'di. Android 13 tanıtıldı çoğu firmalar cihazlarda deniyo bide. iPhone Tlc hariç çoğu firmanın cihazlarını denedim hepsi güncellemede çok çok zayıf. Ne kadar oppo hoşuma gitsede bidahaki seçimim iPhone olucak büyük ihtimalle. 12 bin verip android alıp güncelleme yazılım rezilliği çekeceğime iPhone alırım her türlü isminin arkasında var adamlar. Yazılım performans kamera tek eksisi batarya. Böyle 5 problem olacağına öyle tek Problem olsun

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Evet haklısınız.Ben bir de coloros 6'dan coloros 7'ye geçişi çok beklemiştim.Çünkü neredeyse bütün arayüz değişmişti.Bir de bu Coloros 12'yi çok bekledim.Çünkü dediğiniz gibi çok kapsamlı ve özelleştirilebilir bir arayüz.Evet reno4 liteda olan özelliklerin reno5 liteda olmaması çok saçma.İnşallah coloros 12yle bize de gelir
İnşallah bu özelliklerin ColorOS 12 gelmesini bekliyoruz sayın @Mcht6198
Mesajlar birleştirildi:

İnsan bir süre sonra kullandığı cihazın ya görünümünden ya başka birşeyinden sıkılabiliyor. Bu yüzden yeni bir güncelleme ilaç gibi geliyor. Tam sıkılmışken hoop tekrar sarılıyorum telefona :)
Evet yenilik her zaman iyidir,güzeldir sayın @hduman
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Kenar aydınlatma ColorOS11 ile reno2z ye geldi.
Ben de bunu anlayamıyorum sayın @Elif
Bir modele gelip,başka modele gelmemesi bana çok mantıksız geliyor.Neden Reno 5 Lite modele kenar aydınlatma özelliğini getirmiyorlar?Sonuçta böyle bir özelliği yapmışsınız bütün telefon modellerinizde kullanın.Birinde var diğerinde yok çok saçma.

Son düzenleme:

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
O zaman anladığım şu oluyor.ColorOS 11 ile tüm telefon modelleri yenilik almışken maalesef bizim Reno 5 Lite ColorOS 11 ile hiçbir yenilik ve yeni özellik almamış.Hatta alması gereken tüm yenilik ve özellikler kısıtlı tutulmuş.Maalesef ayarlarda bulunan kişiselleştirmeler bölümü son derece yetersiz ve özensiz. Hiçbir işlevsellik bulunmuyor.

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
O zaman anladığım şu oluyor.ColorOS 11 ile tüm telefon modelleri yenilik almışken maalesef bizim Reno 5 Lite ColorOS 11 ile hiçbir yenilik ve yeni özellik almamış.Hatta alması gereken tüm yenilik ve özellikler kısıtlı tutulmuş.Maalesef ayarlarda bulunan kişiselleştirmeler bölümü son derece yetersiz ve özensiz. Hiçbir işlevsellik bulunmuyor.
Bakalım colorOS 12'yle gelmesini bekliyoruz inşallah gelir.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Size hak veriyorum sayın @MustafaFBmoon ,
Lite olduğu için olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama 4lite da bu özellik var .
Eğer direkt verseler reno 5 den önde olacağını düşünmüş olabilirler özelliklerini.
Anlayacağınız değişik bir politika izledikleri kesin .

Ama reno7pro gelmesini bekliyorum sabırsızlıkla.

Türkiye'ye bakalım nasıl bir fiyat ile sunulacak.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Size hak veriyorum sayın @MustafaFBmoon ,
Lite olduğu için olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama 4lite da bu özellik var .
Eğer direkt verseler reno 5 den önde olacağını düşünmüş olabilirler özelliklerini.
Anlayacağınız değişik bir politika izledikleri kesin .

Ama reno7pro gelmesini bekliyorum sabırsızlıkla.

Türkiye'ye bakalım nasıl bir fiyat ile sunulacak.
Çok teşekkür ederim beni anladığınız için sayın @Elif.Anlatmak istediğim tam olarak bu idi.Reno 4 Lite modelinde kenar aydınlatma özelliği varken Reno 5 Lite modelinde neden olmaz.Bu yüzden maalesef Reno 5 Lite modelinde kişiselleştirme bölümü çok işlevsiz.Özellik olarak kısıtlı.AOD ekran stilleri de yok maalesef.Acaba ColorOS 12 ile bu özellikler gelir mi?

yigittaner2

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
2021 gelecekti belki 2023 gelir Clooros bu gidişle okadar para ver rezil ol sans