Yardım Uygulamalar Arası Geçişte Yeniden Uygulama Başlatma Sorunu(Oppo A74)

futbolmania

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
telefonum; oppo A74 Android 12 sürümü ile kullanmaktayım
merhabalar benim 3 adet sorunum var;
1. örnek veriyorum 2 adet uygulamam açık biri oyun olsun diğeri chrome da şifre ile giriş yapacağım bir site olsun,oyuna geçtim kısa bir süre 3 yada 4 dk. oynayıp chrome geçtiğimde kaldığım yerden değil sitenin anasayfasına itiyor,yani sanki uygulamayı yeni başlatıyormuşum gibi davranıyor,haliyle siteden şifre vs çıkış yapıyor,aynı şey oyun için örnekleyeyim,chrome da geziyorum diyelim oyuna geri döndüğümde bıraktığım kısımdan devam etmiyor,oyunun logosu reklamı başlangıç müziği ile oyunu yeniden başlatıyor daha önceki telefonlarımda belki saatlerce hatta günlerce uygulamaya geri dönmesem bile nerden kaldıysa oradan devam ediyordu, 1.sorunum bu şekilde.
2.sorunum ise diyelim ki 10 adet açık uygulamam var tümünü kapat'a bastığımda hepsini kapatmıyor,bazen yarısını bazen bir kısmını kapıyor ama tamamını kapamıyor buna da alıştık elle tek tek kapıyorum.
3.sorunum bildirim ile alakalı daha önce forumda sormuştum bunuda çözemedim, iki kez ekrana dokununca ekranı uyandırıyorum fakat kilidi açmadan ekranı uyandırdığımda bildirimlerin içeriğini görmek istiyorum ama uyandırma ekranında bildirim bile görünmüyor haliyle içeriği de yok tabi,yani kilit ekranında kilidi açmadan bildirimi göremiyorum,
özetle; telefonu kullanmaya başlayalı neredeyse 1 ay oluyor hiç ama hiç memnun kalmadım yakın zamanda bunu elden çıkarıp kurtulmayı düşünmekteyim yaptık bir hata demeye başladım; cevabınız olursa dinleyebilriim teşekkürler