Yardım Virüs programları

Paclifes

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Reno 4 kullanıyorum, Telefonun kendi güvenlik sistemi yeterli olur mu yoksa , bir virüs antivirüs programı yükleme yapmak gerekli olur mu , bu konu da ki önerilerinizi bekliyorum

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reno 4 kullanıyorum, Telefonun kendi güvenlik sistemi yeterli olur mu yoksa , bir virüs antivirüs programı yükleme yapmak gerekli olur mu , bu konu da ki önerilerinizi bekliyorum
İnternetten sürekli bişeyler indiren biri iseniz yada banka uygulama ları kullanıyorsanız bir virüs programı yüklemeniz her açıdan iyi olacaktır

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İnternette nereye girdiğinize dikkat ediyorsanız bence gerek yok. Bazı virüs programları sizin verilerinizi toplayabiliyor. Yine de tercih sizin.

Upvote 0

Paclifes

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
İnternetten bir şey indirmiyorum güvenmediğim için , sadece telefonum da ki bankacılık ve kişisel veriler için koruma olanağını düşünüyorum

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Virüs programları, bataryanızın verimli olmamasına sebebiyet verir ve ram tüketimi ile cihazı gereksiz yere yorar. Bu uygulamaların yaptığı neredeyse tek şey, uygulamalar tarafından gönderilen istenmeyen reklamları tespit etmek ve hassas izinler isteyen bazı uygulamaları yüklerken veya sonrasında size bildirmek. Ayrıca sıradışı bir uygulama yüklemediğiniz sürece virüs bulaşma ihtimali çok düşüktür. Tabii siz yine de bir uygulama indirdiğinizde, uygulamanın istediği izinleri gözden geçirin.

Upvote 0

Paclifes

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Virüs programları, bataryanızın verimli olmamasına sebebiyet verir ve ram tüketimi ile cihazı gereksiz yere yorar. Bu uygulamaların yaptığı neredeyse tek şey, uygulamalar tarafından gönderilen istenmeyen reklamları tespit etmek ve hassas izinler isteyen bazı uygulamaları yüklerken veya sonrasında size bildirmek. Ayrıca sıradışı bir uygulama yüklemediğiniz sürece virüs bulaşma ihtimali çok düşüktür. Tabii siz yine de bir uygulama indirdiğinizde, uygulamanın istediği izinleri gözden geçirin.
Teşekkürler

Upvote 0