Yardım Whatsapp Fotoğraf Çekiminde Kayma

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba dostlar,

Whatsapp uygulamasının kendi kamerası ile fotoğraf çekerken, ön ve arka kamerada farketmeksizin, fotoğraf çektikten sonra otomatik olarak zoom out yapıyor. Çekim esnasında zoom ayarı 1x olmasına rağmen fotoğraf çekildikten sonraki görüntülemede, fotoğraf çekmeden öncekinden daha geniş bir görüntü veriyor. Bu problem cihazın kendi kamerasında mevcut değil. Sadece whatsapp kamerasını kullanırken oluşuyor.

Cihaz Reno2Z. Tüm güncellemeler yüklü..

Reno2Z kullanan arkadaşlar da kendi telefonlarındaki durumu kontrol ederek bilgi verirseniz, bu olayın genel mi yoksa sadece bende mi olduğunu anlamama yardımcı olursunuz.

Aşağıdaki fotoğraflarda bilgisayarın üstünde oluşan boşluk kendiliğinden oldu. Fotoğraf çekerken kamerayı hareket ettirerek ben o şekilde pozlamadım yani..

Bir rica..

Uygulamayı kaldırarak tekrar yükleme ve telefon sistem ayarları sıfırlama - formatlama gibi seçenekleri öneri olarak sunmadan önce aynı model kullanan arkadaşlar kendi telefonlarındaki durum hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum.

Screenshot_2022-02-16-12-23-40-54_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
Screenshot_2022-02-16-12-23-12-23_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Yalinayak

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba dostlar,

Whatsapp uygulamasının kendi kamerası ile fotoğraf çekerken, ön ve arka kamerada farketmeksizin, fotoğraf çektikten sonra otomatik olarak zoom out yapıyor. Çekim esnasında zoom ayarı 1x olmasına rağmen fotoğraf çekildikten sonraki görüntülemede, fotoğraf çekmeden öncekinden daha geniş bir görüntü veriyor. Bu problem cihazın kendi kamerasında mevcut değil. Sadece whatsapp kamerasını kullanırken oluşuyor.

Reno2Z kullanan arkadaşlar da kendi telefonlarındaki durumu kontrol ederek bilgi verirseniz, bu olayın genel mi yoksa sadece bende mi olduğunu anlamama yardımcı olursunuz.

Aşağıdaki fotoğraflarda bilgisayarın üstünde oluşan boşluk kendiliğinden oldu. Fotoğraf çekerken kamerayı hareket ettirerek ben o şekilde pozlamadım yani..

Bir rica..

Uygulamayı kaldırarak tekrar yükleme ve telefon sistem ayarları sıfırlama - formatlama gibi seçenekleri öneri olarak sunmadan önce aynı model kullanan arkadaşlar kendi telefonlarındaki durum hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 4308Ekli dosyayı görüntüle 4307
Bu durum için telefon sifirlamaya gerek yok. telefondaki bir sorun değil bu WhatsAppin kendisinden kaynaklanıyor. Telefon kamerasıyla çekip göndermekte fayda var.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z telefonum WhatsApp kamerasıyla çekim zomladığımda tekrar eski halina dönme gibi bir sorun ile karşılaşmadım.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z telefonum WhatsApp kamerasıyla çekim zomladığımda tekrar eski halina dönme gibi bir sorun ile karşılaşmadım.
Yalnız şöyle durum var yatay konumda resmi zoom yaparak çekerseniz eski haline dönüyor fotoğraf ,sizin çekim şekliniz de çektim sonuç zoomdan çıkış yaparak fotoğrafı ayarlama yapıyor,sanırım sorun yatay konumda çekim yapılırsa oluyor.

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu sorun tamamen WhatsApp ile alakalı.Cihazında sorun yok. Tüm Android cihazlarda var bu sorun...

Upvote 0

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Merhaba dostlar,

Bir rica..

Ekli dosyayı görüntüle 4308Ekli dosyayı görüntüle 4307
Zoom falan yaptığı yok. Görüntüleme formatı farklı. Normal çekim 4:3 WhatsApp full çekim yapıyor

Upvote 0