• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Yazı karakteri değiştirme

Andromeda96

Taze Üye
Üye
Mesajlar
1
Puanları
0
Cihaz
Reno 4 Lite
Değerli forumdaşlarım. Oppo reno 3 pro telefon kullanıyorum. OPPO Yazı tipi değiştirme ile ilgili bilgi paylaşımı yapacağım. Kendim bizzat denedim sorunsuz çalışıyor.

Karakteri uygulayabilmek için "dil ve bölge" den bölge olarak Myanmar seçiyoruz. Dili değiştirmeye gerek yok. Bölge değişikliği yapmayınca font uygulanmıyor. Telefonun saati manuel olarak Ankara olanı seçiyoruz.

Şimdi font değiştirme adımlarına geçelim ;
  1. ilk önce google play den "zFont" uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı açıp içinden beğendiğiniz yazı karakterini seçiyor ve indiriyoruz.
  2. Ardından "set" butonuna basıyor ve 3. resimdeki yeri seçip gelen ekrandan yükle diyoruz. Yükleme izni isteyecektir izin veriyoruz.
  3. Yükleme sonrasında gelen yerden 5.resimdeki yeri seçip devam ediyoruz.
  4. Karşımıza gelen "ekran ve parlaklık" ayarlarındaki 6. resimdeki yeri aktif hale getiriyoruz. Yazı karakterinin değiştiğini göreceksiniz.
  5. Telefonun normal fontuna dönmek için bölgeyi Türkiye olarak seçmeniz yeterlidir.
Uygulama sorumluluğu kendinize ait olup olabilecek problemlerden sorumlu olamayacağımı beyan ederim.

Paylaşımım hatalı ve sorun teşkil ediyorsa yöneticilerimiz silebilir.
Denendi mi
 

Owerlord

Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar
118
Çözümler
1
Puanları
350
Cihaz
Reno 3 Pro
Bende küçük bir bilgi daha ekleyeyim naçizhane Oppo Reno 3 Pro kullanıyorum android 11 ve cos 11.1 de geçerli bu yöntem..
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra android 11 ve cos 11.1 de ekran ayarlarındn degil ama dil ve bölgeden yazı font karakter degiştitirebilirsiniz.Ekran resmi aşagıda.Pardon birley daha farklı yazı tiplerini indirip kurunca dai karakter deateginin tikini kapatıp açınca yeni kurdugunuz yazı karakteri aktif oluyor.yani indirdiginiz her yazı tipi birbirinin üstüne kuruluyor güncelleme gibi
 

Ekli dosyalar

  • Screenshot_2021-03-23-16-20-13-85.jpg
    Screenshot_2021-03-23-16-20-13-85.jpg
    129.8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Üst