A74 Coloros 12.1 Pil tüketmi artışı

worlock

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Temiz derken güncelleme bildirimi geliyor güncelle diyorum ve güncelleme bitene kadar müdahale etmiyorum
Kurulumdan önce yaparsanız data temizliği v.s yaparsanız sorunlar ortadan kalkar bizzat denedim çünkü kurulu sistem üzerine ayriyetten yük geldiği için tel kasar donmalar isinmalar meydana gelir

hduman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Kadıköy'de bulunan Oppo servisine gittiğimde talebim halinde önceki versiyona yani ColorOS 11'e indirebileceklerini söylemişlerdi. Benim o zaman yedeklerim ColorOS 12'ye göre olduğu için ve onlar da 12'de alınan yedegin 11'de uyumsuzluk oluşturabilecegi söyledikleri için emin olamadım vazgeçtim. Önceki versiyona dönmek isteyen arkadaşlara bi tavsiyedir..

Fearless

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Kurulumdan önce yaparsanız data temizliği v.s yaparsanız sorunlar ortadan kalkar bizzat denedim çünkü kurulu sistem üzerine ayriyetten yük geldiği için tel kasar donmalar isinmalar meydana gelir
Doğrudur dedğiniz gibi rahatlata bilir lakin genel bi yazılımsal sıkıntı var bu A74 lerde bi önceki sürümde gine aynıydı youtube videolarda kasma donma,facebook fotoğrafların açılmaması veya donma,kamerada takılmalar gibi telefonu ilk aldığımda'da böyleydi güncellemeler geldikten sonrada

apocan35

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5
Kardeşim her güncellemeden sonra wipe cache yaparsan cihazın çok daha stabil olacaktır. Reno 5 kullanıyorum 11 mükemmeldi 12 de çok hatalar vardı ama 12.1 güncellemesiyle herşeyi düzeltti adamlar haklarını veririm bu konuda. Ses yazılım ekran süresi zaten mükemmel oldu. Kullanmadığız uygulamaları devre dışı bırakın can dayanmaz telefon nasıl dayansın Chrome kullanmaktan hemen vazgeçin mesela farkı görürsünüz

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
64/4 ve G35 olan bir cihazdan ne bekliyorsunuz ki. POCO X3 Pro mu sandınız bu cihazı? Pişmanlık falan da değil. Aynı cihazı kullanıyorum ve günlük kullanımda şahane. Oyun oynamıyorum, şahane diyorum. Yakın zamanda Redmi 9T kullandım, G35'ten daha iyi işlemcisi olmasına rağmen telefon stabil 40- 45 derece sıcaklığı ve kasması oluyordu. A55'e geçtim ve derin bir nefes çektim. Oyun oynasam gider Snapdragon'lu bir Pro modelini alırım. Oppo prestij bir marka, aksini iddia eden Xiaomi ve Samsung kullanmamıştır.

Kamerası ve şarjı da şahane.

50mp kamera ve 5000mAh (En az 8 saat ekran süresi)
OPPO A55 günlük kullanım için ideal ama PUBG gibi ağır oyunları oynatmıyor. İşlemci ve donanım olarak 2021'de çıkmış cihazın en büyük eksikliklerinden birisi bu. Alırken mağaza danışmanına oyun oynadığımı söyleseydim eğer bu cihazı vermeyecekti belki ama iş işten geçtikten sonra anladım. Şuan OPPO ve A55 serisini aldığım için çok pişmanım. Xiaomi Note 10 Pro'yu sonradan keşfettim keşke o zaman bilseymişim kesinlikle onu alırdım. Şimdi pahalı olmuş almak bile zor. Son pişmanlık neye yarar.

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
OPPO A55 günlük kullanım için ideal ama PUBG gibi ağır oyunları oynatmıyor. İşlemci ve donanım olarak 2021'de çıkmış cihazın en büyük eksikliklerinden birisi bu. Alırken mağaza danışmanına oyun oynadığımı söyleseydim eğer bu cihazı vermeyecekti belki ama iş işten geçtikten sonra anladım. Şuan OPPO ve A55 serisini aldığım için çok pişmanım. Xiaomi Note 10 Pro'yu sonradan keşfettim keşke o zaman bilseymişim kesinlikle onu alırdım. Şimdi pahalı olmuş almak bile zor. Son pişmanlık neye yarar.
Telefon alırken tercihinizi göz önünde bulundurarak almalısınız.

nicktatör

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Bu sizin hatanız. Alacağınız telefonu, günlük kullanım-oyun şartlarında test edip veya kullanıcı yorumlarını okuyarak almalıydınız. Detaylı araştırma yapıp almalıydınız. Xiaomi çöplüğü'nden kendimi kurtarıp Oppo'ya geçtim. Size tavsiyem OnePlus-Sony-Samsung markalarından şaşmamanızdır. Oyun için bu böyle, günlük kullanım için Oppo iyidir. Alacağınız telefonun işlemci markası Snapdragon olsun, en az 4-6 ram olursa da güzel oyun performansı alırsınız. Xiaomi'nin en performanslı cihazı Poco X3 Pro'yu da seçebilirsin. Efsane bi cihaz.