A74 Coloros 12.1 Pil tüketmi artışı

Ali özliman

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Kardeşim her güncellemeden sonra wipe cache yaparsan cihazın çok daha stabil olacaktır. Reno 5 kullanıyorum 11 mükemmeldi 12 de çok hatalar vardı ama 12.1 güncellemesiyle herşeyi düzeltti adamlar haklarını veririm bu konuda. Ses yazılım ekran süresi zaten mükemmel oldu. Kullanmadığız uygulamaları devre dışı bırakın can dayanmaz telefon nasıl dayansın Chrome kullanmaktan hemen vazgeçin mesela farkı görürsünüz
Chrome yerine ne tavsiye edersin

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
chrome'u devre dışı bıraktım gerçekten bataryaya faydası oldu.

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Reno 4 Lite için yazıyorum.

Telefonu geçen sene aldığımda şarjı çok çabuk bitiyordu. Telefonu aldığıma pişman olup neredeyse telefonu değiştirmeye kadar gidecekti. 1 ay sonra küçük bir güncelleme geldi ve şarj sorunu çözüldü. Genelde 6 saat ekran süresi alıyordum, zorlasam 7 saati görüyordu. O zamanlarda sürüm olarak ColorOS 11 vardı.

ColorOS 12.1 gelince eskisi gibi oldu diyebilirim. Birkaç hafta önce gelen ek bir güncellemeyle biraz düzelmişe benziyor ama arada bir fazla şarj tüketimi oluyor. Yakında pil kullanım grafiğini burada paylaşırım. ColorOS 12.1 genel bir sorunu, modellere özgü bir problem değil gibi duruyor. Hemen hemen bütün ColorOS 12 / 12.1 yüklü modellerde problem var.
Tam olarak şarjdan çektikten sonra kaç saat süre alıyorsunuz ve ekran açık kalma süresinden de kaç saat süre aliyorsunuz

messitwo

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Beyler ben de chrome u devre disi biraktim opera yukledim gercekten ekran acik kalma suresi 1 saate kadar uzadi