Çözüldü Android 11 güncellemesi aldım telefonum ısınıyor.

Emrahfdn

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhaba;
Oppo Reno 4 lite Cihazım Yaklaşık 1.5 Aylık Cihaz Android 10 İle Aldığım Günden Beri Kullanıyordum Takı Android 11 Güncellemesi Gelmemişti Ve Oppo İle Görüşüp Güncelleme Gelmediğini Söyledim Onlarda Bana Mail yolu ile 3.08GB boyutunda güncelleme gönderdiler kurulumu yaptım ilk 1-2 gün hiç bir sorun yoktu ve daha sonra cihaz hiç bir işlem yapmadığım halde aşırı ısınmaya ve herkesde olduğu gibi pil tüketimi sorunu vermeye başladı bende istemedim güncellemeyi yapmayı ama mahlesef yaptık dün Oppo Türkiye ekibi ile görüşme sonrası cihazı servise getirin dedi daha 1.5 aylık cihaz servise götürmek pek mantıklı gelmiyor ama mecburen götürücem bu sorunlari yaşıyan var mı acaba ?

Ömer faruk çpk

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Gelen mailde nasıl yapılıcagi yazıyor bende önce güncellemeyi indirdim cihazıma sonra yazılım güncelleme sekmesinde 1 güncelleme var diye bildirim geldi oraya girdim güncelleme yaptım keşke yapmaz olsaydım diyicemde cihazları güncel tutmak gayet doğal bakalım neler olcak sizde deneyin durumu bildirin saygilarimla
Emrah bey servise verdiniz mi acaba düzelme var mıdır telefonda

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reno 4 pro ve reno 4 yazılım güncelleme gelms .neden 4 lite gelmemiş bilginiz varmı ?
Onlar eski güncellemeler, zamanında alamayanlar için oraya konuluyor indirip yüklensin diye, yeni dağıtımda olanlar oraya yüklenmiyor, sizin reno 4 lite gelmiş olması lazım coloros 11 Android 11 ayarlardan kontrol ediniz yada gelecektir.

Upvote 0

karanfil

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Sa arkadaşlar oppo dün andiroit 11 ve colors 11 gönderdi ama oppo kullanman arkadaşlar dan duyduğum için şu an korkuyorum 1 ay oldu.
Mesajlar birleştirildi:

Halen devam ediyor mu bu ısınma ve pil tüketimi abi merak ediyorum

Upvote 0

TefoO21

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Sa arkadaşlar oppo dün andiroit 11 ve colors 11 gönderdi ama oppo kullanman arkadaşlar dan duyduğum için şu an korkuyorum 1 ay oldu.
Mesajlar birleştirildi:

Halen devam ediyor mu bu ısınma ve pil tüketimi abi merak ediyorum
Bana birz once yazılım güncelleme geldi .batarya kendine geldi şuan saat 8.30 batrya 68 şuan 65 birz kendine geldi telefon

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-20-21-03-14-98.jpg
    Screenshot_2021-02-20-21-03-14-98.jpg
    223.7 KB · Görüntüleme: 38
Upvote 0

Dersimle

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben geçen ay guncelledim 11 i şuan sarjimda sorun yok gayet stabil çalışıyor pil 1 günü rahat çıkartıyor sabah 6 da şarja takıp 8 de çıkartıp ise gidiyorum akşam 7 gibi şarjım bitiyor gün içinde Max 2 saat oyun oynuyorum sosyal Media takiliyorum yinede gunu kurtarıyor memjnjm ben :)

Upvote 0

TefoO21

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben geçen ay guncelledim 11 i şuan sarjimda sorun yok gayet stabil çalışıyor pil 1 günü rahat çıkartıyor sabah 6 da şarja takıp 8 de çıkartıp ise gidiyorum akşam 7 gibi şarjım bitiyor gün içinde Max 2 saat oyun oynuyorum sosyal Media takiliyorum yinede gunu kurtarıyor memjnjm ben :)
Son güncellemeyi ekran alıp atarmsn kardesm :)

Upvote 0

hayko

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
arkadaşlar ben de yeni aldım oppo reno4 lite 128gbyte olan modeli. hiç araştırmadan aldım. sonra bir gün güncelleme çıkmış, telefon kendisi indirmiş sadece beklemede kalmış. bunu da telefonu kurcalarken bir güncelleme var mı bakayım dediğimde fark ettim. cihaz yazılımı yükledi normal şekilde. ben herhangi bir sorun yaşamadım. eski sürüm ile coloros11 sürüm arasındaki fark da nedir hiç bilgim yok doğrusu. bir tek video kayıtda ses sorunu varmış galiba onu sonradan okurken öğrendim. yeni sürüm çıkmış onu da şimdi fark ettim indiriyorum yeni. "coloros11/android11 / resmi 405mbyte / 2021.02.19 / cph2125_11_c.23" bu güncellemeden önce yazabileceğim şey, bence normal gibi. pil için bir şey demeyeceğim. coc oynuyorum. ilk başta hiç ısınmıyordu ama zannedersem, coloros11 ile hafif sısınmaya başladı sanki. elle hissedilebiliyor özellikle ekran yüzü daha net şekilde. çok da abartı değil ama. yalnız dediğim gibi güncelleme öncesi hiç yoktu. şu an boşta da ısınma olmuyor bu kesin söyleyebilirim. bu 405mbyte olan güncelleme nedir bilmiyorum. yükleyince coc ile bir değerlendirme yapabilirim sanırım. hatırladım tek dikkatimi çeken konu şu. sanal klavyenin en sağ sondaki tuşları tıklarken gecikme oluyor sanki. bunu kesin söyleyebilirim. neden yapıyor olabilir bilmiyorum.

ü harfinde gecikme oluyor. detay vermiş olayım.

Son düzenleme:
Upvote 0