Android/ColorOS11 alanlar anlatın

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Mağdur?.
Güncelleme istemek sizi o kötü kelimedeki sıfatı yapmaz.

Ayrıca güncelleme, sebebi her ne olursa olsun güncellemenin dağıtımı belirli bir plana göre yapılır.

Dağıtım konusunda taahhüt verilmediği için bu bir mağduriyetlik doğurmaz.

Reno2z için YouTube dan bakabilirsiniz ColorOS11 gelenlerin neler değiştiğini telefonlarında, reno4 ile kıyaslamak olmaz çünkü onda olan özellikler reno2z aynı değil mesela en basitinden reno2z ya kenar aydınlatma gelecek arayanlar için özelleştirme ve bunun gibi bir kaç özellik.
Kenar aydınlatma oppo reno 4 lerde yok mu

hayko5

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kararınıza saygı duyuyorum ama güncelleme için telefon değiştirmem kullanış ve hız konusunda gayet başarılı,sonuçta güncellemeyi iki yıl verilir ve artık verilmez ve güvenlik güncellemeleri verilmeye başlar. Ömür boyu almayacak güncelleme sonuçta ileriye dönük akıcılık sağlayan bir telefon olması daha mantıklı, Samsung gibi 2 yıl içinde kasma ve pil çabuk bitme gibi sorunları baş göstermeye başlayan bir telefon ileri dönük kuşlanıma müsait değil diye düşünüyorum.
Samsung Note 4 hariç neredeyse bütün Note serisini kullandım. Emin olun iki yılda çöp olmadı zamanında çok iyi hatırlıyorum Note2'im kendinden sonra çıkmış 2 üst amiral gemi ile boy ölçüşecek performans sergiliyor port sistem yapıyordum telefon çıldırıyordu güncelleme kesildi bir üst Android sistemi portladık ve çokta başarılı olduk. iPhone konusuna gelecek olursak adamlar yavaşlatmayı kabul etti tazminat ödedi ve o güncelleştirmeyi düzelttiler ve şu stratejiye döndüler atıyorum 5 yıl güncelleme veriyorsa 3 yıl güncelleme verip güncelleme desteğini çekme kararı aldılar ama ne olursa olsun bir iPhone 7 şu an performans konusunda Android amiral gemileri ile boy ölçüşüyorsa Android dağıtım yapanlar bir şeyleri eksik yapıyorlar ve bizde çeşitli bahaneleri göz önünde bulundurup firmalara haklılık payı veriyorsak bu adamlar hiç bir şeyi düzeltmez ben direk firma yetkilisi ile görüşüp güncelleme sebebi ile sizin markanızı bırakıyorum kullanmayacağım dedim belki umurlarında olur belki olmaz bilemem ama biz şikayetimizi dile getireceğiz ki bu adamlar farkında olsun aynı sıkıntıyı en son General Mobile da yaşamıştım yıllar yıllar önce adamlar Google ile anlaştı güncelleme için ama iş işten geçti müşteri kaybettiler yukarı güçlü bir ivmelenme yakalamışken sorunlu cihazlar ve güncelleme konusunda müşteri desteği konusunda sınıfta kalınca pazar paylarını çok hızlı kaybettiler. Apple dediğiniz firma müşterinin iki çift lafıyla telefon değiştiren sıfır cihaz veren bir firma Apple ile kıyaslanamaz bile. Buda anlatmaya kalksam akşama kadar yazarım bu firma başta güzel bir yükseliş yakaladı ama bir güncelleme bu denli geciktirilmez her yıl çeşitli bahaneler sen yeni cihaza yönlendirmek için sana güvenip inananıp 3 kuruş parasını bu cihaza yatıran adamlara bu haksızlığı yapamazsın, sanki bu ülke de yeni telefon almak çok kolaymış gibi.. İnsanların alım gücü düşük bir telefon aldığı zaman minimum 2 yıl kullanmak durumunda pazarda bu durumu göz önünde bulundurmuyor ve en alt segmentten amiral gemi kullanıcısına kadar aynı desteği vermiyorsan rezil bir firmasındır net.

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Tartışma değildi ki bence bizim ki.. ayrıca bazen sohbetini değerli ve aynı zamanda eğlenceli bulduklarınizla sebepsizce konuşmak istersiniz..
Mesajlar birleştirildi:

İnşaallah ilk laborant beye gelir de kendiside bu sıkıntıdan kurtulur.
Teşekkür ederim ama ben bencil biri değilim herkese aynı anda gelsin..