Tartışma ColorOS 7 güncelleme yorumları

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Bende genel olarak yeni guncellemeden memnunum ancak telefon uyku durumunda kaldırdığında bazen parmak izi okuyucusu uyanmiyor yani yanmıyor ekranı iki tıkla açtıktan sonra geliyor ayrıca daha öncede söylemiştim kapalı ekranda bildirimler gözükmüyor ekranı uyandirdiktan sonra bildirim ekranda yada cekmecede gözüküyor parmak okuyucusu ışığı yetersiz olmuş bence önceki daha stabil ve gür yanıyordu
Mesajlar birleştirildi:

El hareketleri çok iyi çalışıyor sadece oyunda iken çıkmakta baya zor oluyor

burkan11

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
ColorOS 7 incelemelerimde ilk tespitim Bluetooth daha stabil çalışıyor

W

wittroc

Guest
Güncelleyeli yarım saat oldu. Öncelikle telefonda ana menü haricinde bir hızlanma fark etmedim. Ram kullanımında artış olmuş, bildirim paneli ve smart asistan gayet hoş bir görüntüye sahip olmuş. Animasyonlu duvar kağıtlarına yenileri eklenmiş ve mükemmel olmuş. Simge özelleştirme de güzel olmuş ama şahsen beni tatmin etmedi. Bunlar dışında pek bir şey fark etmedim. Sizler de soru sorabilirsiniz.​
Ek: Artık ekran kaydı yaparken sistem sesini veya mikrofon sesinden kayıt yapmasını seçebiliyoruz.​
Ek: Video çözünürlüğü gelmiş (önceden de olabilir).​
Ek: Kapalı ekranda (Always on Display) her uygulamanın bildirimi gözüküyor.​
Ek: Artık tek tek uygulama bildirimi gizlemek yerine direkt tümünü hassas içerik olarak işaretleme gelmiş.​
Ek: Odaklanma Modu gayet güzel olmuş.
Ek: Galeride neredeyse hiç değişiklik yok.
Ek: Ses panelinde değişiklik olmuş. Daha ince.
Ek: Bildirim çubuğunda uygulama simgeleri siyah olduğundan bildirim geldiğinde pek göremiyoruz.​
Ek: Aşırı olmasa da hızlanma var.​
Ek: Karanlık modun da etkisiyle şarj daha uzun gidiyor.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cihan37

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bende geçtim hayırlısıyla kuracam biraz sonra

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-01-21-27-56-27.png
    Screenshot_2020-07-01-21-27-56-27.png
    255.3 KB · Görüntüleme: 34

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleyeli yarım saat oldu. Öncelikle telefonda ana menü haricinde bir hızlanma fark etmedim. Ram kullanımında artış olmuş, bildirim paneli ve smart asistan gayet hoş bir görüntüye sahip olmuş. Animasyonlu duvar kağıtlarına yenileri eklenmiş ve mükemmel olmuş. Simge özelleştirme de güzel olmuş ama şahsen beni tatmin etmedi. Bunlar dışında pek bir şey fark etmedim. Sizler de soru sorabilirsiniz.​
Ek: Artık ekran kaydı yaparken sistem sesini veya mikrofon sesinden kayıt yapmasını seçebiliyoruz.​
Ek: Video çözünürlüğü gelmiş (önceden de olabilir).​
Ek: Kapalı ekranda (Always on Display) her uygulamanın bildirimi gözüküyor.​
Ek: Artık tek tek uygulama bildirimi gizlemek yerine direkt tümünü hassas içerik olarak işaretleme gelmiş.​

Ben vazgeçtim gerek yok o zaman ya.Daha da bi cazibesi kalmadı zaten ne zaman gelirse gelsin....

Ragnarlodbrok

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncellemeyi aldım, oldukça akıcı çok güzel. Dark mode sayesinde inanılmaz derecede pil performansı sergiliyor. Telefon daha bir hızlanmış gibi hissettim. Fotoğraflar kısmı bence eskisine göre daha güzel olmuş. Bildirim çubuğuna bayıldım, inanılmaz güzel. Sevmediğim kısım çekmece modu kullanıyorum, simgeler biraz büyümüş :)
Müzik yönetme kısmı nasıl ??

W

wittroc

Guest
Ekranın altında bulunan ana menüye dönmek için kullanılan uzun çizgi bazen o bölgedeki dokunmatiğe engel oluyor. Her ne kadar kaldırılsa da kötü olmuş.

W

wittroc

Guest
Screenshot_2020-07-02-14-01-25-38.jpg

%80'den %6'ya.