Tartışma ColorOS 7 Sorunları

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Forum da çoğunluk olarak ColorOS 7 güncellemesini almış durumdayız en yakın süre içinde kalan kısmında alacağını düşünüyorum.

Bu konu altında ColorOS 7 ile birlikte bir çok sorun geldi,gelen güncellemeler ile giderilcektir ama gözünüze çarpan sorunları görmek istiyorum.

Benim gözüme ilk çarpan sorun Google uygulamalarının takılması (youtube, fotoğraflar,playstore,drive)

Siz de gözünüze çarpan sorunları bizim ile paylaşın.

W

wittroc

Guest
Güncelleme aldıktan sonra önce parmak izinde bir hızlanma, şarj süresinde uzama oldu ama sonradan ikisi de puf. Boşa güncelleme almış gibi hissediyorum. Bir de bunun Türkiye'ye dönme faslı var.​
Ek: Chrome'da sekmeden sekmeye geçiş yaparken yoğun bir kasma oluyor. Telefonda değil, uygulamanın kendisinde.​

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
ColorOS 7 aldığımdan beri Chrome ve Opera'da kasma sorunları yaşıyorum. Firefox, Microsoft Edge ve Opera Touch'ta herhangi bir sorun gözükmüyor şu anda.
Pil konusunda ilk günlerde çok mutluydum sanki daha iyi gidiyor gibiydi ve @witrocc hocamın da söylediği gibi parmak izi resmen parmağını üzerine koymadan okuyor gibi hızlıydı. Ama bir hafta içerisinde hepsi eski haline döndü. Bu arada Instagram simgesine uygulamayı açmak için basınca hemen açılmıyor. Benim gözlemlediklerim de bunlar.

Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Evet parmak izinde bir yavaşlık söz konusu, ınstagram verilerini temizlemeyi deneyin bence çok fazla önbelleke biriktiyse o da yapabilir.
Chromeda yaşanan sorunu da önbellek verilerini ve geçmişi silerek düzeltiyordum artık o da olmuyor...

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Parmak izinde bir yavaşlama gözlemlemedim ben. Şarj daha uzun gidiyor gibi. Bilmiyorum belki ben dikkat etmedim, ama sizlerin dediği tek sorun olarak Chrome kasması ve Instagram uygulamasına tıkladığımda geç açılmasını fark ettim.
Her güncelleme geldiğinde telefonun performansı artması beklenirken maalesef azalıyor, artık gelecek olan güncellemeler ile çözülür bunlar. Resmen kısır döngü :)

Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Parmak izinde bir yavaşlama gözlemlemedim ben. Şarj daha uzun gidiyor gibi. Bilmiyorum belki ben dikkat etmedim, ama sizlerin dediği tek sorun olarak Chrome kasması ve Instagram uygulamasına tıkladığımda geç açılmasını fark ettim.
Her güncelleme geldiğinde telefonun performansı artması beklenirken maalesef azalıyor, artık gelecek olan güncellemeler ile çözülür bunlar. Resmen kısır döngü :)
şarj süresi de uzadı gibi geldi bana.
geç şarj oluyor gibi sanki :confused:

Upvote 0

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben pek fark etmedim ya geç şarj olmasını. Uçak moduna alıp şarj ediyorum hep dikkat edeyim bi :rolleyes:
Siz bayağ kısarak kullanıyorsunuz dikkat ettim de, hep uçak modunda :) şarj değerlerinizde normal halbuki.

Evet parmak izinde bir yavaşlık söz konusu, ınstagram verilerini temizlemeyi deneyin bence çok fazla önbelleke biriktiyse o da yapabilir.
Chromeda yaşanan sorunu da önbellek verilerini ve geçmişi silerek düzeltiyordum artık o da olmuyor...
Bende o kasma olayı ilk defa şimdi oldu. Ama çok kısa bir süreliğine. Gariptir. Düzeltilir bunlar bence. Chrome google playden elbet güncelleme gönderecektir. Ona dikkat etmek lazım.

Upvote 0