İpucu ColorOS7 Güncellemesi Sonrası Öneri ve Tavsiyeler

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İnşallah çözeriz.
Her başlatmadan sonra normale dönüp sonra tekrar takılmalar başladığını söylemişsiniz Google One Time Init (Her yeniden başlatmadan google api uzantılarını ve bunlara bağlı hizmetleri tek seferlik tetikleyen bir Google Servisi) bu durumun müsebbibi olabilir.
Clear Cache dedikten sonra her iki hizmet için de clear data deyip telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bunların verilerini temizlemek hesaplarınızda telefon ayarlarınızda herhangi bir şeyi silmez. Sadece durmaya zorla demeyin.
Bunlara rağmen düzelmiyorsa işlemci ve ram setlerine ait binary kodların Oppo tarafından yeniden derleenip bir güncelleme daha gönderilmesi gerekiyor.
Öncelikle teşekkür ederim bilgileriniz için ama,sistem uygulamalarını göster diyin derken o bende yok yada ben bulamıyorum , eğer sıralamayı söylerseniz bulurum diye düşünüyorum, ayrıca resimde gönderdiğim devre dişi ondan olabilir mı?,resimde olduğu gibi sistem uygulamalarını göster nerede yazıyor ? Bulamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-05-22-40-51-29.jpg
    Screenshot_2020-07-05-22-40-51-29.jpg
    164.1 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2020-07-05-22-44-26-09.jpg
    Screenshot_2020-07-05-22-44-26-09.jpg
    105.8 KB · Görüntüleme: 32

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Tabii arayüz değişmiş bizde Android 10 olmadığı için bilemedik :) Uygulama listesinin içindedir muhtemelen.
Devre dışı değil aktif sistemin ön tanımlı başlatıcısı olduğu için devre dışı bırakmanıza izin vermez.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ok çok belirgin bir cevap oldu teşekkürler.
Telefonunuza fazla uygulama yüklemediğinizi söylemişsiniz. Bu belirttikleriniz ile şahsi kanaatim, ColorOs 7 arayüzünde Android framework çok tutarlı çalışmıyor olabilir. İleriki güncellemelerde sorununuz çözülecek ancak ilk önerim şu;
İlk olarak Playstore'a gidip Google hizmetleri ile (özellikle Google Hizmetleri Çerçevesi) ilgili bir güncelleme var mı bakın. Varsa hemen güncelleştirin. Yoksa,
Ayarlar>Uygulama Yönetimi>Sistem Uygulamarını göster deyip Android Hizmetleri Çerçevesi'ni (Google Services Framework) bulup saklama alanı kısmından önbelleği temizleyin. Bir bakın sorun devam ediyor mu?
Ediyorsa yine sistem uygulamalarından Google One Time Init'i bulup onun da ön belleğini temizleyin.
Sonra sitede tekrar gezinip yazmaya çalışın.
Sonuca göre bilgilendirin.
Android Hizmetleri Çerçevesi'ni (Google Services Framework) bunu bulamadım ama,Google One Time Init bunu buldum önbelleği sildim, bakalım ne olacak,inşaallah düzelir , teşekkür ederim tekrar, donma nette oluyor onu farkettim.bakslım bunlarla düzelir inşaallah

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Android Hizmetleri Çerçevesi'ni (Google Services Framework) bunu bulamadım ama,Google One Time Init bunu buldum önbelleği sildim, bakalım ne olacak,inşaallah düzelir , teşekkür ederim tekrar, donma nette oluyor onu farkettim.bakslım bunlarla düzelir inşaallah
Google Hizmet Çerçevevesi nasıl olmaz çok ilginç. Detaylıca tekrar bakın

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Google Hizmet Çerçevevesi aynen böyle yazıyor değil mi Türkçe olarak

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Evet Türkçe kullanıyorsanız aynen böyle yazar.
Google ile başlayan servislerin ekran görüntüsünü atmanız mümkün mü?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Buldum :) tarattım çıkmadı tek tek bakınca buldum, bakın şuan dondu,resme bakın yukarıdaki 2sayfa adeti yazan nasıl gri renk oldu, donmasına rağmen ekran resmi alabildim, çalışıyor tel ama site donuyor,şimdi Google Hizmet Çerçevevesi bunu yapacağım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-06-00-20-13-74.jpg
    Screenshot_2020-07-06-00-20-13-74.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 39

dilarasenel

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Arkadaşlar hâlâ güncelleme gelmedi.. nişanlımla telefonları 1 hafta arayla aldık.. gelmiyor gelmiyor umudu kesmek üzereyim

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reklam alanı da grileşti farkında mısınız.
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşlar hâlâ güncelleme gelmedi.. nişanlımla telefonları 1 hafta arayla aldık.. gelmiyor gelmiyor umudu kesmek üzereyim
Bekleyiniz, bekleyen derviş muradına ermiş.bana geldi ne oldu hala sıkıntısıyla uğraşıyorum, geliyorsa hayırlısıyla gelsin :)

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reklam alanı da grileşti farkında mısınız.
Mesajlar birleştirildi:

Bekleyiniz, bekleyen derviş muradına ermiş.bana geldi ne oldu hala sıkıntısıyla uğraşıyorum, geliyorsa hayırlısıyla gelsin :)
Fark ettim...
Bu tarayıcı ile ilgili de olabilir.
Opera ya da pure browser önerebilirim bir de onlarla deneyin. İkisinde de reklam engelleme vardır, forum uyarı verir adblock tespit edildi diye. Ama şimdilik takılmayin kırmızı ekranda çarpıya basın ve devam edin bakalım donma olacak mı...
Daha sonra reklamlara izin verin (ki unutmayalım forum reklamlarla ayakta duruyor :) )