OPPO A74 ColorOS 12 gelmiştir... Olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşalım..

ihsankoksalx

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
@isikeren06
Çok haklısınız. Önümüzdeki hafta içi biraz daha destek arayacağım, baktım olacak gibi değil, muhtemelen ya satarak ya da Tüketici Hakem Heyetine başvurarak cihazı elimden çıkaracağım. Zaten şu olay bile başlı başına bir güven sorunu yarattı bende, bundan önce farklı marka bir cihazı 7 yıl aralıksız kullandım ve bir kere bile servis yüzü görmedi. Bu telefon daha ilk güncellemede sakat kaldı. Şuan düzeltsem bile ileride ne olacak, her güncelleme geldiğinde böyle fellik fellik destek mi arayacağım sağda solda? Kafamda hep bunlar var. Çok pişmanım aldığıma.

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
@isikeren06
Çok haklısınız. Önümüzdeki hafta içi biraz daha destek arayacağım, baktım olacak gibi değil, muhtemelen ya satarak ya da Tüketici Hakem Heyetine başvurarak cihazı elimden çıkaracağım. Zaten şu olay bile başlı başına bir güven sorunu yarattı bende, bundan önce farklı marka bir cihazı 7 yıl aralıksız kullandım ve bir kere bile servis yüzü görmedi. Bu telefon daha ilk güncellemede sakat kaldı. Şuan düzeltsem bile ileride ne olacak, her güncelleme geldiğinde böyle fellik fellik destek mi arayacağım sağda solda? Kafamda hep bunlar var. Çok pişmanım aldığıma.
Bende aynı şekilde pişmanım aldığıma. Satıp yeni cihaz da alamıyorum durum yok. Aldığım her telefonu 3 4 sene min kullanmak zorundayım. Olumlu yönleri tamam özellikleri güzel cihazın kamera kalitesi iyi, 33w çok hızlı şarj oluyor, pil de çok iyi gidiyor akıcılık ColorOS 11 için hadi idare eder diyeyim ama bundan daha ucuz olup daha akıcı cihazlar var orası ayrı bir komik.. Ayda yılda bir güncelleme gelecek ve zaten bu da bu cihaz için son büyük android sürümü güncellemesi olacak android 13 ü almayacak cihaz, güncelleme geliyor zaten çoğu özelliği kısılmış aod özelliştirme gelmemiş kenar aydınlatma yok omoji yok elle tutulur bir yenilik yok bu haliyle yüklüyorsun hadi 12 olsun cihaz bari diyosun cihaz bide üstüne saçmalıyor.. Zaten aldığımdan beri kamera video çekerken kasıyor video çekmekten soğuttu, güncelleme ile düzeliyor diyen de var düzelmiyor diyen de var ne olacak meçhul, pil daha kötü diyen var, kasıyor telefon ölüyor diyen var, kasmıyor diyen var kafam allak bullak oldu yemin ederim şuan güncellemeyi bekliyorum gelse güncelleyecek miyim güncellemeyecek miyim bilmiyorum orası ayrı konu güncelleme yapınca telefon kendinden mi geçecek daha mı iyi olacak ora da muamma hep bir belirsizlik hep bi olumsuzluk paramla rezil mi olacağım bilmiyorum vallahi bıktım. Ben 4 sene kesintisiz Huawei, ondan önce de 4 sene daha Samsung cihaz kullandım hiçbirinde böyle bir yazılımsal problem, güncelleme sonrası aptallaşma falan yaşamadım. Bu telefona bilmem kaç bin lira para saydım 1 tane büyük güncelleme alacak onunla da aptallaşacak. Rezillik değil de ne bu? Adamlar kobay gibi kullanıyor kullanıcıyı güncellemeyi yolluyor 1 2 ay rezil ediyor insanı sonra güncellemeyle ya düzeltiyor ya düzeltmiyor daha kötü ediyor yada yarım yamalak bazı problemler düzeliyor bazısı kalıyor falan şuna bak. Vallahi isyan ettim reno5 lite a coloros12 geldiğinde gördük olanları telefonları mahvettiler şimdi yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyorlar yamalarla vs. Kenar aydınlatma reno 4 lite da var 5 lite da yok getirmemişler puhahahaha vallahi saçmalık ya. Bide vowifi çalışmıyor diyen biri vardı onu da düşünüyorum vowifi çok kullandığım bir özellik coloros 12 de vowifi kalkıyormuş a74 için bu da ayrı bir saçmalık bu özellik benim dedemin telefonunda var ya. Geçen cihazı yedekleyeyim dedim önceki cihazlarım için hep program kullandım Huawei de hisuite var, Samsung da smartswitch var e oppo ya baktım ben bi program beklerken adamların PC PROGRAMI YOK 2022 deyiz daha yeni ColorOS 12 ile getirmişler baktım bide güzel anlatmışlar yok senkronize kal PC connect cart curt dedim senin gibi marka olmaz olsun bir daha da asla ve asla almam. Yazılımsal yönü berbat ötesi bir marka. Çok severek aldım telefonu şuan çok pişmanım. Bu yorumda da valla içimi döktüm rahatladım ha

Son düzenleme:

ihsankoksalx

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Bende aynı şekilde pişmanım aldığıma. Satıp yeni cihaz da alamıyorum durum yok. Aldığım her telefonu 3 4 sene min kullanmak zorundayım. Olumlu yönleri tamam özellikleri güzel cihazın kamera kalitesi iyi, 33w çok hızlı şarj oluyor, pil de çok iyi gidiyor akıcılık ColorOS 11 için hadi idare eder diyeyim ama bundan daha ucuz olup daha akıcı cihazlar var orası ayrı bir komik.. Ayda yılda bir güncelleme gelecek ve zaten bu da bu cihaz için son büyük android sürümü güncellemesi olacak android 13 ü almayacak cihaz, güncelleme geliyor zaten çoğu özelliği kısılmış aod özelliştirme gelmemiş kenar aydınlatma yok omoji yok elle tutulur bir yenilik yok bu haliyle yüklüyorsun hadi 12 olsun cihaz bari diyosun cihaz bide üstüne saçmalıyor.. Zaten aldığımdan beri kamera video çekerken kasıyor video çekmekten soğuttu, güncelleme ile düzeliyor diyen de var düzelmiyor diyen de var ne olacak meçhul, pil daha kötü diyen var, kasıyor telefon ölüyor diyen var, kasmıyor diyen var kafam allak bullak oldu yemin ederim şuan güncellemeyi bekliyorum gelse güncelleyecek miyim güncellemeyecek miyim bilmiyorum orası ayrı konu güncelleme yapınca telefon kendinden mi geçecek daha mı iyi olacak ora da muamma hep bir belirsizlik hep bi olumsuzluk paramla rezil mi olacağım bilmiyorum vallahi bıktım. Ben 4 sene kesintisiz Huawei, ondan önce de 4 sene daha Samsung cihaz kullandım hiçbirinde böyle bir yazılımsal problem, güncelleme sonrası aptallaşma falan yaşamadım. Bu telefona bilmem kaç bin lira para saydım 1 tane büyük güncelleme alacak onunla da aptallaşacak. Rezillik değil de ne bu? Adamlar kobay gibi kullanıyor kullanıcıyı güncellemeyi yolluyor 1 2 ay rezil ediyor insanı sonra güncellemeyle ya düzeltiyor ya düzeltmiyor daha kötü ediyor yada yarım yamalak bazı problemler düzeliyor bazısı kalıyor falan şuna bak. Vallahi isyan ettim reno5 lite a coloros12 geldiğinde gördük olanları telefonları mahvettiler şimdi yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyorlar yamalarla vs. Kenar aydınlatma reno 4 lite da var 5 lite da yok getirmemişler puhahahaha vallahi saçmalık ya. Bide wowifi çalışmıyor diyen biri vardı onu da düşünüyorum wowifi çok kullandığım bir özellik coloros 12 de wowifi kalkıyormuş a74 için bu da ayrı bir saçmalık bu özellik benim dedemin telefonunda var ya. Geçen cihazı yedekleyeyim dedim önceki cihazlarım için hep program kullandım Huawei de hisuite var, Samsung da smartswitch var e oppo ya baktım ben bi program beklerken adamların PC PROGRAMI YOK 2022 deyiz daha yeni ColorOS 12 ile getirmişler baktım bide güzel anlatmışlar yok senkronize kal PC connect cart curt dedim senin gibi marka olmaz olsun bir daha da asla ve asla almam. Yazılımsal yönü berbat ötesi bir marka. Çok severek aldım telefonu şuan çok pişmanım. Bu yorumda da valla içimi döktüm rahatladım ha
Her kelimesine katılıyorum, haklarını vermek lazım nasıl PR çalışması yapıldıysa alışveriş sitelerinde ya da Youtube tanıtımlarında bir tane kötü yorum bulunmuyor. Bende bu güncellemeden önce en büyük sorunu bildirimlerde yaşıyordum. Ya geç geliyordu ya da hiç gelmiyordu. Dünya üzerindeki herhangi bir telefonun en önemli işlevi bildirimleri bu telefonda ayarlamak için 2 hafta boyunca kendi kendime Android yazılım geliştiricisi olacaktım az kalsın, ki çabalarıma rağmen yine düzelmemişti orası ayrı. Şimdi de bu arayüz hantallığı beni deli ediyor. Cihazın bir yerini düzeltsem başka yeri elimde kalıyor. Cihazın kendine has kronik sorunlarını saymıyorum bile siz saymışsınız. Bunlar hep küçük sorunlar ama birikince aşırı sinir bozucu oluyorlar ve bu sorunları internette aşırı detaylı bir inceleme yapmadan bulmakta imkansız, zaten az kullanıcısı olduğu için çok ses çıkmıyor. Ben kafama koydum bu sorun düzelse bile elimden çıkaracağım, öyle bir soğudum öyle bir illallah ettim artık. Gerekirse zararına satıp ikinci el Samsung alacağım. Tamam Samsung'unda kendine göre eksiklikleri var ama ben hiçbir zaman böyle abuk subuk sorunlarla uğraştığımı hatırlamıyorum. Ha böyle bir sorun Samsung'da olsa dünya çapında ulaşılabilir ve yaygın desteği geçtim rom yüklersin en fazla, bu telefona root bile atamıyorsun ki. Umarım size de bir kapı açılır kurtulursunuz bu beladan.

Buro66

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Ben Kasma Ve Donma Problemi Yaşamadım Fakat Kamera Uygulamasını Beğenmedim.Önceden Normal Kamera Modunda Gayet Kaliteli Fotoğraflar Çekiyordu Fakat Şimdi Normal Modda O Kadar Kaliteli Çekmiyor Mecburen Extra Hd Modunu Açmamız Gerekiyor.Extra Hd Modundada Yapay Zekayı Kullanamıyoruz.Saçma Sapan Birşey Olmuş Bence Düzeltilmesi Lazım.

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Arkadaşlar oppo ya mail atmistim cevap gelmiş güncelleme gelmeyen telefonlar için dağıtım başlamış bugün içerisinde gelir diye tahmin ediyorum

Sezer41

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Screenshot_2022-07-03-12-18-43-85_341863684efb323a7ec188c6aa7460f3.jpg
bana geldi daha şimdi

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Güncelleme ile telefonum neredeyse baştan aşağı değişti ve hızlandı pil konusunda şu anlik bir sorun yok gibi duruyor kasma sorununu sadece guncelledikten sonra 10 dakika boyunca biraz kastı ve sonra duzeldi o da optimizasyondan dolayı oldu sanırım sadece memnun olmadığım bir özellik var o da şu navigasyon tuşlarını kullanmayıp düz çizgi olarak kullananlar fark etmiştir o cizginin altında önceden boşluk vardı şimdide var ama uygulamalara girince o boşluğun altına siyah birsey geliyor . Açıkçası güncelleme yapmadan önce gelen şikayetler üzerine biraz soğumuştum telefondan ama gerçekten baya güzel oldu telefon. Tabi bu benim kendimce bir yorumum herkes için farklı olabilir ben sadece kendi gorusumu söyledim