OPPO A74 ColorOS 12 gelmiştir... Olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşalım..

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
A55 5G ye kesin geliyor da 4G hakkında kesin bir şey yok sanırım beklemekten başka çareniz yok ama gelmezse şaşırmayın oppo nun güncelleme ve fiyat politikası sağolsun. A serisinin en iyi cihazı a74 e bile bi üstünü vermeyecek a55 e hiç vermezse şaşırmayın yani.

OPPO A55 India takvimine eklenmiş. Ama Türkiye'de yok kesin gelmeyecek galiba. OPPO vermeyecek gibi görünüyor. Güncelleme politikası diğer modeller gibi değil. Her an herşeyi yapabilir. Takvim aşağıdaki link'te. Şaşırdık mı? Hayır. :(

enesaltnel

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A74
Arkadaslar surekli ekrana guncelleme bildirimi geliyor ama pop up seklinde. Bunu kapatmanin bir yolunu bilen var mi? Yanlislikla kabul edecegim birinde.

umutbatuhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
+ Güncelledim. Kamera tarafında problemler giderilmiş ve bu beni oldukça mutlu etti. Genel anlamda çok yönlü bir güncelleme ve oldukça beğendim lakin pilin hızlı tüketildiği gibi Wifi tarafında da sürekli kopmalar yaşanıyor. Yakın zamanda bir iyileştirme çalışması gelirse oldukça kullanışlı olabileceği kanaatindeyim.

27ibrahim

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Bana geldi pek bi değişiklik yok basit icon değişiklikleri. Şarj aynı bi değişiklik yok. Bi kaç duvar kağıdı eklenmiş. Bildirim penceresi değişmiş. Performans aynı. Her zaman açık ekranda değişiklik bekliyordum yine değiştiremediğimiz klasik bi saat renksiz bildirim simgeleri. Bu kadar yani...

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Bana geldi pek bi değişiklik yok basit icon değişiklikleri. Şarj aynı bi değişiklik yok. Bi kaç duvar kağıdı eklenmiş. Bildirim penceresi değişmiş. Performans aynı. Her zaman açık ekranda değişiklik bekliyordum yine değiştiremediğimiz klasik bi saat renksiz bildirim simgeleri. Bu kadar yani...
OPPO almayın sakın Android (ColorOS) 12'yi OPPO A55'e vermiyorlarmış. Cihaz için hangi yazılım uyumluysa o verilecekmiş. :(

Merdo

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Olumlu yön olarak arayüzün tamamen değişmesi güzel olmuş kamera olayı güzel kasmalar geçmiş cihazda çevirim içi fotoğraflar olayı güzel olmuş.
Arayüzde kasma donma yok. Ben beğendim
Olumsuz olarak ColorOs 11 de olduğu gibi ColorOs 12 de de Whatsapp daki gelen fotoğraflar yine dosyalara kaydediliyor ayarlama yapıldığı halde. Ayrıca ben video çekerken çok küçük kasma oldu ilerleyen zamanlarda kasma olmayacağından eminim. Google klavye olayı biraz moralimi bozdu ama olsun.

nselcuk

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Cihazım oppo reno 4, coloros 11.1 de hiçbir sorunum yok kasma vs. Sizce android 12yr günceleyem mi

ceyhunlts

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Guncelleme yapan arkadaslardan uzun kullanim tecrubelerini yazabilecek var mi?
Aklıma gelenleri yazayım. Pil konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum güncellemeden önce nasılsa şimdi de öyle. Arayüz değişikliği ikonlar simgeler vs. genel olarak hoşuma gitti. İlk başta garipsedim ama 1-2 güne alıştım. Google Board Güncellemesi çok iyi oldu ve hoşuma gitti. Kayan pencere ve bölünmüş ekrandaki gelişmeler bence gerçekten güzel ben çok kullanıyordum ve çok daha kullanışlı olmuşlar. Sadece bir şey farkettim ve hoşuma gitmedi. ColorOS 11 de ekran kapalı iken flaş açık ise güç tuşuna basınca kapanıyordu. Artık kapanmıyor belki ayarlardan düzeltilebiliyordur ama bakmadım.