Yardım Oppo Cihazlarda kasma sorunu

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Merhaba oppo a serisi cihazlarda biliyorsunuz ki cok yavaş bunun sebebi ise kullandiklari snapdragonun ilk cikardigi işlemcilerden kaynakli ben oppo a74 kullaniyorum bende hafif kasma var coloros 13 aldi cihaz bunu ayarlardan veyatta baska biyerden kasan android cihazlari hizlandirmanin yolunu bilen varsa yazma sansi varmi?

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Ram arttırmayı açmayın. Denendi test edildi onaylandı. A74 ü kasmaktan beter ediyor.
Mesajlar birleştirildi:

Sevmeyince kapatması kolay ama en az 1 hafta cihaz kasmaya devam ediyor sonra normale dönüyor çat diye eski haline dönmüyor işte.
Mesajlar birleştirildi:

A74 cihazımda normal modda fotoğraf çekerken kaydetmesini tam 10 saniye bekliyorum fotoğrafı açmak istediğimde ise ya kamera çöküyor yada 20 sn sonra galeri geliyor (ciddiyim). Bu mevzu vardı ama hiç bu kadar arşa çıkmamıştı. Video çekerken video direk takılıyor. 5sn takılıyor sonra çat devam ediyor. Veya videoyu çekiyorum çekerken tık yok galeriye gidiyorum bi izliyorum 10. saniyede tan 4 saniye takılmış video orası yok falan. Saçma sapan olaylar. 1.5 senede elimde kalacak cihaz az kaldı .d
Mesajlar birleştirildi:

30 40 saniye bekletse yine iyi bende videoyu çekiyor bazen kaydetmeden çöküyor sizde en azından kaydediyormuş :D :D
Kapattiktan sonra daha akici gibi

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Deploat nedir bizde yapalim
"Debloat". Gereksiz sistem servis ve uygulamalarının kaldırılması. İnternetteki Windows imajları ve ROMlar genelde buna bağlı yapılıyorlar. Ondan içlerinde daha az sistem uygulaması var. Universal Android Debloat GUI kullanabilirsiniz. Bu uygulama, siz uğraşmadan ADB ile uygulama kaldırmaya yarıyor ve size hangilerini kaldırmanız gerektiği ile ilgili tavsiyeler veriyor.

Upvote 0

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
"Debloat". Gereksiz sistem servis ve uygulamalarının kaldırılması. İnternetteki Windows imajları ve ROMlar genelde buna bağlı yapılıyorlar. Ondan içlerinde daha az sistem uygulaması var. Universal Android Debloat GUI kullanabilirsiniz. Bu uygulama, siz uğraşmadan ADB ile uygulama kaldırmaya yarıyor ve size hangilerini kaldırmanız gerektiği ile ilgili tavsiyeler veriyor.
Nerden indire bilirim zarari varmi garanti disi filan
Mesajlar birleştirildi:

Siz nasil yaptiniz foto atarmisiniz bende ayniisini yapiyim sikinti cikarmasin

Upvote 0

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Hangi uygulamaları kaldırdınız?

Upvote 0