Yardım Oppo Cihazlarda kasma sorunu

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Merhaba oppo a serisi cihazlarda biliyorsunuz ki cok yavaş bunun sebebi ise kullandiklari snapdragonun ilk cikardigi işlemcilerden kaynakli ben oppo a74 kullaniyorum bende hafif kasma var coloros 13 aldi cihaz bunu ayarlardan veyatta baska biyerden kasan android cihazlari hizlandirmanin yolunu bilen varsa yazma sansi varmi?

omeraslan

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
RAM artırmayı açın ve 4 GB'a çekin. Arka plan uygulamaları onu kullansın. Telefonunuz her zaman tam güçte çalışmasın, güç tasarrufunu açın. İşlemci kendini oyunlara saklarsa telefon rahatlar. Ayrıca Android güncellemeleri sonrası format atın. Bu cümleyi bağıra bağıra herkese söylüyorum bana kızıyorlar. Android güncellemeleri sonrası telefonlarda eskiden kalan artık dosyalar birikir ve sistemi yavaşlatır. Bi temiz format atın.
Siz RAM arttırmayı açmayı öneriyorsunuz bazı kullanıcılar ise RAM arttırmanın cihaz performansını düşürdüğü söylüyor. Hangisi doğru bilgilendirebilir misiniz?

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Siz RAM arttırmayı açmayı öneriyorsunuz bazı kullanıcılar ise RAM arttırmanın cihaz performansını düşürdüğü söylüyor. Hangisi doğru bilgilendirebilir misiniz?
Ben bu özelliği 2 ay test ettim. RAM arttırma cihazı hızlandırıyor, arka plan uygulamalarına o RAM'i veriyor. Böylece asıl bellek sizin önemli işlerinize kalıyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ram arttırmak düşürür evet ayrıca ileri dönük diske zarar verir. Detaylı olarak forumda araştırabilşrsiniz arttıranların yaşadığı sorunları

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Ram arttırmak düşürür evet ayrıca ileri dönük diske zarar verir. Detaylı olarak forumda araştırabilşrsiniz arttıranların yaşadığı sorunları
Ben hep arttırarak kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim? ColorOS 12'de bazen sorun çıkartıyordu, ColorOS 13 ile düzeltilmiş. Artık tam kararlılıkla çalışıyor. Arka plan uygulamaları artırılan bellek kullanıyor. Her işlemde o kullanılmıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Arda ayni fikirde deyil biz napalim simdi.
Benim gibi yapın işte, bir açın deneyin. Sevmezseniz kapatması kolay.

Upvote 0

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Ben hep arttırarak kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim? ColorOS 12'de bazen sorun çıkartıyordu, ColorOS 13 ile düzeltilmiş. Artık tam kararlılıkla çalışıyor. Arka plan uygulamaları artırılan bellek kullanıyor. Her işlemde o kullanılmıyor.
Mesajlar birleştirildi:

4+4 suan acik 1 hafta kullanicam sonra kapaticam bakalim

Upvote 0

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Ram arttırmayı açmayın. Denendi test edildi onaylandı. A74 ü kasmaktan beter ediyor.
Mesajlar birleştirildi:

Sevmeyince kapatması kolay ama en az 1 hafta cihaz kasmaya devam ediyor sonra normale dönüyor çat diye eski haline dönmüyor işte.
Mesajlar birleştirildi:

48 MP ve Gece Çekimi modlarında var. Normalde yok.
A74 cihazımda normal modda fotoğraf çekerken kaydetmesini tam 10 saniye bekliyorum fotoğrafı açmak istediğimde ise ya kamera çöküyor yada 20 sn sonra galeri geliyor (ciddiyim). Bu mevzu vardı ama hiç bu kadar arşa çıkmamıştı. Video çekerken video direk takılıyor. 5sn takılıyor sonra çat devam ediyor. Veya videoyu çekiyorum çekerken tık yok galeriye gidiyorum bi izliyorum 10. saniyede tan 4 saniye takılmış video orası yok falan. Saçma sapan olaylar. 1.5 senede elimde kalacak cihaz az kaldı .d
Mesajlar birleştirildi:

Yok oyle deyil mesela video cekiyorsun bitiriyosun 30 40 saniye bekletiyor
30 40 saniye bekletse yine iyi bende videoyu çekiyor bazen kaydetmeden çöküyor sizde en azından kaydediyormuş :D :D

Son düzenleme:
Upvote 0

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Ram arttırmayı açmayın. Denendi test edildi onaylandı. A74 ü kasmaktan beter ediyor.
Mesajlar birleştirildi:

Sevmeyince kapatması kolay ama en az 1 hafta cihaz kasmaya devam ediyor sonra normale dönüyor çat diye eski haline dönmüyor işte.
Mesajlar birleştirildi:

A74 cihazımda normal modda fotoğraf çekerken kaydetmesini tam 10 saniye bekliyorum fotoğrafı açmak istediğimde ise ya kamera çöküyor yada 20 sn sonra galeri geliyor (ciddiyim). Bu mevzu vardı ama hiç bu kadar arşa çıkmamıştı. Video çekerken video direk takılıyor. 5sn takılıyor sonra çat devam ediyor. Veya videoyu çekiyorum çekerken tık yok galeriye gidiyorum bi izliyorum 10. saniyede tan 4 saniye takılmış video orası yok falan. Saçma sapan olaylar. 1.5 senede elimde kalacak cihaz az kaldı .d
Mesajlar birleştirildi:

30 40 saniye bekletse yine iyi bende videoyu çekiyor bazen kaydetmeden çöküyor sizde en azından kaydediyormuş :D :D
Ram artirmayi kapattim bu testleri nasil yaptiniz.

Upvote 0