Yardım Oppo Cihazlarda kasma sorunu

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Merhaba oppo a serisi cihazlarda biliyorsunuz ki cok yavaş bunun sebebi ise kullandiklari snapdragonun ilk cikardigi işlemcilerden kaynakli ben oppo a74 kullaniyorum bende hafif kasma var coloros 13 aldi cihaz bunu ayarlardan veyatta baska biyerden kasan android cihazlari hizlandirmanin yolunu bilen varsa yazma sansi varmi?

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Şimdi bu kasma ne demek? Oyun oynarken telefon takılıyorsa işlemci gücü yetmiyordur yapacak bir şey yok. Uygulamalar arası geçişte donma varsa son uygulamalar ram tüketiyordur kapatman lazım. Durup dururken takılmalar var ise kullanılmayan uygulamaları temizlersen sonuç alabilirsin.

Upvote 0

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Şimdi bu kasma ne demek? Oyun oynarken telefon takılıyorsa işlemci gücü yetmiyordur yapacak bir şey yok. Uygulamalar arası geçişte donma varsa son uygulamalar ram tüketiyordur kapatman lazım. Durup dururken takılmalar var ise kullanılmayan uygulamaları temizlersen sonuç alabilirsin.
Neyi kapatmam lazim anlamadim fotoraf gonderme sansin varmi?

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Neyi kapatmam lazim anlamadim fotoraf gonderme sansin varmi?
RAM artırmayı açın ve 4 GB'a çekin. Arka plan uygulamaları onu kullansın. Telefonunuz her zaman tam güçte çalışmasın, güç tasarrufunu açın. İşlemci kendini oyunlara saklarsa telefon rahatlar. Ayrıca Android güncellemeleri sonrası format atın. Bu cümleyi bağıra bağıra herkese söylüyorum bana kızıyorlar. Android güncellemeleri sonrası telefonlarda eskiden kalan artık dosyalar birikir ve sistemi yavaşlatır. Bi temiz format atın.

Upvote 0

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
RAM artırmayı açın ve 4 GB'a çekin. Arka plan uygulamaları onu kullansın. Telefonunuz her zaman tam güçte çalışmasın, güç tasarrufunu açın. İşlemci kendini oyunlara saklarsa telefon rahatlar. Ayrıca Android güncellemeleri sonrası format atın. Bu cümleyi bağıra bağıra herkese söylüyorum bana kızıyorlar. Android güncellemeleri sonrası telefonlarda eskiden kalan artık dosyalar birikir ve sistemi yavaşlatır. Bi temiz format atın.
Temiz hard reset attim dedikleriniz yaptim suanlik kasma yok tesekkurler
Mesajlar birleştirildi:

Peki daha yapmam gereken bisey varmi?

Upvote 0

Murat Ateş

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Merhaba ben a55 kullanıyorum fotoğraf çektiğim zaman kaydetmezi biraz zaman alıyor bazen sebebi nedir acaba bilen varmı yada ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Ayni sorun a74de var
48 MP ve Gece Çekimi modlarında var. Normalde yok.
Mesajlar birleştirildi:

Merhaba ben a55 kullanıyorum fotoğraf çektiğim zaman kaydetmezi biraz zaman alıyor bazen sebebi nedir acaba bilen varmı yada ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim
Her zaman yüksek kalite ayarlı bırakmayın. Yüksek kaliteyi işlemesi zaman alır.

Upvote 0