Oppo reno 4 lite C.27 pil sorunu güncellemesi

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
c27 güncellemesi 3. şarj sonrası ekran süresi durumum. Oyun oynadığım için 5 saat civarı alıyordum şuan 7 saat.
Ben c.25 de %20 de ekran süresini 8 buçuk 9 saat alıyordum şuan keşke guncellemeseydim diyorum
Mesajlar birleştirildi:

Play Store'dan yapabilirsiniz ve otomatik güncellemeyi kapatın sonrasında
Anladım telefonunuz da oyun yükluyken mi bu ekran süresini aldınız oyun yüklü değilken mi

Frdsmsk_

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben c.25 de %20 de ekran süresini 8 buçuk 9 saat alıyordum şuan keşke guncellemeseydim diyorum
Mesajlar birleştirildi:

Anladım telefonunuz da oyun yükluyken mi bu ekran süresini aldınız oyun yüklü değilken mi
İşin acı tarafı ben bu android 11 güncellemesini kurmadan önce tüm kullananların şikayetçi olduğunu görüp kurmamıştım ancak sürekli ekrana geliyordu güncelleme mevcut vs diye yaklaşık 3 ay kadar ben güncellemeyi daha sonra vs diyerek erteliyordum. 11 saat civarı ekran süresi alıyor ve çok memnundum android 10 da sonra bir gün uyku sersemi ekran kilidi açtım bir anda malum güncelleme bildirimi ekrana geldi istemeden gece yükle seçeneğine tıklamışım. Farkında olmadan sonraki sabah birde ne göreyim telefon güncellenmiş. O kadar moralim bozuldu ki resmen tuzağa düştüm. Hiç güncellemek istemezken resmen paran ile rezil olmak oppo telefona sahip olmak duruma geldim. Ve ısrarla bu durumu çözmüyorlar. Aylardır kullananlar mağdur soranlara artık kötüler duruma geldim şuanda telefonumu halbuki android 10 dayken daha önce neden bu markaya hiç bakmadım diyordum.

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
İşin acı tarafı ben bu android 11 güncellemesini kurmadan önce tüm kullananların şikayetçi olduğunu görüp kurmamıştım ancak sürekli ekrana geliyordu güncelleme mevcut vs diye yaklaşık 3 ay kadar ben güncellemeyi daha sonra vs diyerek erteliyordum. 11 saat civarı ekran süresi alıyor ve çok memnundum android 10 da sonra bir gün uyku sersemi ekran kilidi açtım bir anda malum güncelleme bildirimi ekrana geldi istemeden gece yükle seçeneğine tıklamışım. Farkında olmadan sonraki sabah birde ne göreyim telefon güncellenmiş. O kadar moralim bozuldu ki resmen tuzağa düştüm. Hiç güncellemek istemezken resmen paran ile rezil olmak oppo telefona sahip olmak duruma geldim. Ve ısrarla bu durumu çözmüyorlar. Aylardır kullananlar mağdur soranlara artık kötüler duruma geldim şuanda telefonumu halbuki android 10 dayken daha önce neden bu markaya hiç bakmadım diyordum.
Valla kardeş haklısın bende android 11 de C.25 güncellemesini kullanıyordum c.25 nerdeyse 11 saate yakın ekran süresi veriyordu salak gibi c.27 yi yükledim oysaki c.25 baya iyiydi

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
C.27 mi geldi sizede?
Mesajlar birleştirildi:

2 önce banada c.27 güncellemesi geldi yükledim şarjı fulledim kullanmaya başladım. Fakat güncellemeden önce c.26 kullanırken ilk günler 7 saat civarı ekran süresi alıyordum. Sonrasında Çarşamba akşamıydı sanırım. ANDROİD SYSTEM WEBVİEW uygulamasının güncel sürümünü kaldırdım. Sonrasında böyle bir ekran süresi başarısı çıktı karşıma. Tam olarak emin olmamakla beraber ANDROİD SYSTEM WEBVİEW uygulamasının güncellemesini kaldırıp bir deneyin derim eğer C.27 sürümünde de pil sorunu yaşayan olursa. Herkese iyi günler.
Net bir şekilde yazar mısınız android web view nasıl kaldirabiliriz net olarak tarifini yazar misiniZ
Mesajlar birleştirildi:

ses açınca derken biraz daha detaylı anlatır mısınız büyük ihtimalle hard resetle düzelir
Arkadaslar aranızda HARD RESET uygulayan var mı varsa sonuçları nasıl uzun uzun net bir bilgi verir misiniz

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Dünden farklı olarak tek yaptığım şey yatmadan önce ANDROİD SYSTEM WEBVİEW in sürümünü kaldırdım. Eğer bu işe yaradıysa 2 3 içinde tam olarak belli olacaktır. Bakalım tekrar paylaşacağım neler olup bittiğini
Play strode ANDROİD SYSTEM WEBVİEW güncellemesi gelmiş güncelle yazıyor guncelemem mi lazım güncellememek mi lazım hangisi daha doğru net bir bilgi verir misiniz

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
4000 mah pil kaç saat ekran süresi vermeli peki?
Yani hedef nedir? bilen var mı?
Reno 4 lite pili 4000 mah kapasitede.

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Net bir şekilde yazar mısınız android web view nasıl kaldirabiliriz net olarak tarifini yazar misiniZ
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaslar aranızda HARD RESET uygulayan var mı varsa sonuçları nasıl uzun uzun net bir bilgi verir misiniz
Şuan benim play strode ANDROİD SYSTEM WEBVİEW güncellemesi gelmiş güncelle yazıyor guncellemem mi gerek yoksa guncellememem mi lazım hangisini yapmam daha doğru pil için yazar mısın kardeşim
Mesajlar birleştirildi:

4000 mah pil kaç saat ekran süresi vermeli peki?
Yani hedef nedir? bilen var mı?
Reno 4 lite pili 4000 mah kapasitede.
En iyi 12 saat ekran süresi vermeli reno 4 lite ben C.25 guncellemesinde 11 buçuk saati gördüm salak gibi daha yeni C.27 yi guncelledim keşke c.25 de kalsaydım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-12-00-03-24-63.jpg
    Screenshot_2021-05-12-00-03-24-63.jpg
    272.1 KB · Görüntüleme: 20

isoo06

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Play Store'dan yapabilirsiniz ve otomatik güncellemeyi kapatın sonrasında
Play strode kaldır ve güncelle yazısı var ben guncellemeyi düşünmüyorum peki kaldır yazısına basarsam telefondan mi kaldirir onu tam anlamadım hadi kaldira bastım telefondan kaldırdı telefona herhangi bir yan etkisi olur mu tam.olarak ne işe yarıyor bu WEBVİEW beni aydınlatır mısınız bu yazdıklarım la ilgili

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Play strode kaldır ve güncelle yazısı var ben guncellemeyi düşünmüyorum peki kaldır yazısına basarsam telefondan mi kaldirir onu tam anlamadım hadi kaldira bastım telefondan kaldırdı telefona herhangi bir yan etkisi olur mu tam.olarak ne işe yarıyor bu WEBVİEW beni aydınlatır mısınız bu yazdıklarım la ilgili
Android System Webview nedir?

Android WebView, Google Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak sağlayan bir sistem bileşenidir. Bu bileşen, cihazınızda önceden yüklenmiştir ve en son güvenlik güncellemelerinin ve diğer hata düzeltmelerinin bulunduğundan emin olmak için güncel tutulmalıdır.

Android Sistem Web Görünümü, uygulamalar içindeki bağlantıları (siteleri) ve diğer web içeriğini açmanıza izin veren bir sistem uygulamasıdır. System WebView uygulaması cihazınız da gömülü olarak gelen bir sistem uygulamasıdır.

Android Sistem Web Görünümü, uygulamalar içindeki bağlantıları (siteleri) ve diğer web içeriğini açmanıza izin veren bir sistem uygulamasıdır.

System WebView uygulaması cihazınız da gömülü olarak gelen bir sistem uygulamasıdır. Bu sistem uygulaması içeriğinde ki kod parçacıkları sayesinde Android herhangi bir kullandığınız uygulamanın içindeki gömülü Tarayıcı veya internete bağlanan bir alışveriş uygulaması gibi internetten veri alan bütün uygulamaların sorunsuzca web içeriğini size aktarmasını sağlayan Chrome tarafından desteklenen bileşendir.