Çözüldü Oppo watch kullanan varmı?

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Herkese merhaba
Siyah renk 46mm de bazı sorunlarım var, oppo watch kullanan varsa eğer yardımcı olursa sevinirim.
1. Spotify açıyorum müziği saatten dinlemek istediğimde beni Bluetooth menüsüne yönlendiriyor illa telefondan Spotify açacağım ve ordan saati seçeceğim ki saatten müzik çalmaya başlasın çok önemli birşey değil telefon varken saatten müzik dinlemezsin ama neden böyle bir sorun oluyor?
2. Saatte NFC bulunuyor NFC ile ödeme nasıl yapabiliriz? Heytab da olsun wearos da olsun, telefonun NFC ayarlarında olsun aradım bulamadım, saat ile nasıl ödeme yapabiliriz?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Herkese merhaba
Siyah renk 46mm de bazı sorunlarım var, oppo watch kullanan varsa eğer yardımcı olursa sevinirim.
1. Spotify açıyorum müziği saatten dinlemek istediğimde beni Bluetooth menüsüne yönlendiriyor illa telefondan Spotify açacağım ve ordan saati seçeceğim ki saatten müzik çalmaya başlasın çok önemli birşey değil telefon varken saatten müzik dinlemezsin ama neden böyle bir sorun oluyor?
2. Saatte NFC bulunuyor NFC ile ödeme nasıl yapabiliriz? Heytab da olsun wearos da olsun, telefonun NFC ayarlarında olsun aradım bulamadım, saat ile nasıl ödeme yapabiliriz?
Temassız ödeme yapılmak istenen akıllı telefonun işletim sisteminin Android olması ve NFC özelliği olması gerekir.
NFC özelliği mevcut ancak aktif değilse ayarlar bölümünden NFC menüsü ile aktifleştirilir.
NFC özelliği uygulama kullanılırken açık olmak zorundadır.
Kredi kartının ait olduğu bankanın mobil uygulaması telefona indirilmelidir.
Banka hesap numarası veya T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır.
Mobil uygulamada bulunan ödemeler menüsünden mobil ödeme seçeneği aktifleştirildikten sonra mobil temassız ödeme gerçekleştirilir.

Ayarlar>bağlantı paylaşmada nfc mevcut telefonu nuz desdekliyor.

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Temassız ödeme yapılmak istenen akıllı telefonun işletim sisteminin Android olması ve NFC özelliği olması gerekir.
NFC özelliği mevcut ancak aktif değilse ayarlar bölümünden NFC menüsü ile aktifleştirilir.
NFC özelliği uygulama kullanılırken açık olmak zorundadır.
Kredi kartının ait olduğu bankanın mobil uygulaması telefona indirilmelidir.
Banka hesap numarası veya T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır.
Mobil uygulamada bulunan ödemeler menüsünden mobil ödeme seçeneği aktifleştirildikten sonra mobil temassız ödeme gerçekleştirilir.

Ayarlar>bağlantı paylaşmada nfc mevcut telefonu nuz desdekliyor.
Cevabınız için teşekkür ederim @Elif hanım, telefon ile nfc kullanımında sorun yok biliyorum amcak benim sorum oppo watch un nfc özelliğini kullanmak ile ilgili

Upvote 0

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Zaten telefondan tanımladıktan sonra telefondan açık bırakınca nfc yi saat de aktif konuma gelmiş oluyor
Hayır gelmiyor. Saatten ödeme yapmak için Google pay kullanmanız gerekir. Google pay ülkemizde mevcut değil. Bu sebeple saatten ödeme yapmak için başka ülke bölge seçmeli ve başka ülkenin kartına sahip olmalısın. Saatten ödeme yapman için mutlaka Google pay a ihtiyacın var. Oda şimdilik mümkün değil.
Mesajlar birleştirildi:

Saattek
Herkese merhaba
Saatteki Spotify telefona entegre biçimde çalışıyor. Saatten telefonu uzaktan kumanda etmek gibi düşünün.

Upvote 0

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Denediniz mi acaba hiç? Saatten temassız ödeme yapabildiniz mi?
Türkiye'de Google pay olmadığı için saatten ödeme yapılamıyor. Bunu detaylı inceleyen farklı yöntemlerle yapan bir YouTube videosu vardı. Ama sıkıntısı çok fazla. Saati başka bölgeye ayarlayıp telefon ve wifi bağlantısını kesip kullanmak gerekiyor. Açınca otomatik konum çektiği için tekrar Google pay kapanıyor. Videoyu bulunca paylaşırım
Mesajlar birleştirildi:

Türkiye'de Google pay olmadığı için saatten ödeme yapılamıyor. Bunu detaylı inceleyen farklı yöntemlerle yapan bir YouTube videosu vardı. Ama sıkıntısı çok fazla. Saati başka bölgeye ayarlayıp telefon ve wifi bağlantısını kesip kullanmak gerekiyor. Açınca otomatik konum çektiği için tekrar Google pay kapanıyor. Videoyu bulunca paylaşırım

Upvote 0