Tartışma Reno 2Z ColorOS 7.1 C.36 sürümü

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kurdum C.36'yı. umarım şu Mobil veri devre dışı kalma hatasını falan düzeltir. Ayrıca Eylül ayı güvenlik yaması da eklenmiş. Güzel olmuş..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-23-20-30-56-35.jpg
    Screenshot_2020-09-23-20-30-56-35.jpg
    170.9 KB · Görüntüleme: 25

UmitTheGreat

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bana hâla bişey yok :/ Bu arada, artık bootloader unlocklamak istiyorum, sıkıldık yahu. Cihazda exploit yok, "mtk-su" exploiti ile root atamıyorsun, MTK Droid Tools kullanamıyorsun, bootloader unlocklanamıyor. XDA Developers'ta birçok Oppo kullanıcısı bootloader unlocklamak istiyor artık bir çözüm getirin.

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Bana hâla bişey yok :/ Bu arada, artık bootloader unlocklamak istiyorum, sıkıldık yahu. Cihazda exploit yok, "mtk-su" exploiti ile root atamıyorsun, MTK Droid Tools kullanamıyorsun, bootloader unlocklanamıyor. XDA Developers'ta birçok Oppo kullanıcısı bootloader unlocklamak istiyor artık bir çözüm getirin.
Adamların güvenlikleri yüksek seviyede, gerçekten önem verdikleri belli. Exynos, Kirin, MediaTek gibi işlemcilerde c++ / alloc dediğimiz değerleri(verileri) değiştirerek oyunlar için wallhack yapılıyordu. 7.1 güncellemesi ile bununda önüne geçerek fixlediler. :/

Son düzenleme:

UmitTheGreat

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Adamların güvenlikleri yüksek seviyede, gerçekten önem verdikleri belli. Exynos, Kirin, MediaTek gibi işlemcilerde c++ / alloc dediğimiz değerleri(verileri) değiştirerek oyunlar için wallhack yapılıyordu. 7.1 güncellemesi ile bununda önüne geçerek fixlediler. :/
Ya ama yoğun bir istek var, bence Oppo bu isteğe karşılık vermeli. Zaten kullanıcı garantinin bozulacağını biliyor, Oppo neden bootloader unlocklamaya izin vermeyerek "zorla garantini bozmayacağım" diyor ? Bırak istediğini yapsın kullanıcı. Sırf bootloader unlocklayamadığı için Oneplus'a geçen bir sürü Oppo kullanıcısı var. İnsanların "sister company" dedikler,, Oppo'nun alt firması Realme bile Bootloader unlocklamaya izin verirken neden Oppo bunu yapamıyor ? Güncellemelerle yine güvenliği sağlasın, ama bootloader unlocklamaya izin versin, karşılığında zaten kullanıcı garantinin bozulacağını biliyor, bootloader unlocklamaya izin vermemek güvenliği arttırmaya yardımcı olmaz.

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Ya ama yoğun bir istek var, bence Oppo bu isteğe karşılık vermeli. Zaten kullanıcı garantinin bozulacağını biliyor, Oppo neden bootloader unlocklamaya izin vermeyerek "zorla garantini bozmayacağım" diyor ? Bırak istediğini yapsın kullanıcı. Sırf bootloader unlocklayamadığı için Oneplus'a geçen bir sürü Oppo kullanıcısı var. İnsanların "sister company" dedikler,, Oppo'nun alt firması Realme bile Bootloader unlocklamaya izin verirken neden Oppo bunu yapamıyor ? Güncellemelerle yine güvenliği sağlasın, ama bootloader unlocklamaya izin versin, karşılığında zaten kullanıcı garantinin bozulacağını biliyor, bootloader unlocklamaya izin vermemek güvenliği arttırmaya yardımcı olmaz.
Dediğinize katılıyorum çünkü yapılan işlemler kullanıcı isteği ile olan şeyler. Bu riski tamamen kullanıcı alıyor ama ona rağmen izin vermiyorlar, inat ediyorlar garip bir şekilde. OPPO bizi artık salarsa çok iyi olacak, uğraştırıyorlar :)

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu güncellemeyi başka alan yok mu merak ettim?..

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Bende dün akşam güncellemeyi yapmıştım, içerikte yazmıyor ama bazı uygulama bazlı performans artışları var beğendim
Mesajlar birleştirildi:

Şuan denemek yeni aklıma geldi ki kamera hala aynı... Güzelim ColorOS 6'da olan kamera yazılımını geri yükleseler daha çok sevinirim. Şu pastelliği azaltamadılar kamerada

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-24-12-59-13-43.jpg
    Screenshot_2020-09-24-12-59-13-43.jpg
    164.6 KB · Görüntüleme: 31

Mozcan

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleme geldi ama instagramın açılışı çok geç oluyor boyle bir sıkıntı yoktu bu gelen guncellemeyle açılış suresi uzadı sizde var mı boyle bir sıkıntı