Tartışma Reno 2Z ColorOS 7 Geldi!

yiitgven7x

.
Aktif Üye
TR'ye dönmenizi kesinlikte tercih ederim. Premium VPN kullanmıyorsanız artık Hindistan Rom'u üzerinden güncelleme alamıyorsunuz(bedava vpn ile). Haberiniz olsun. Belirli IP'ler blackliste alınmış. Bu haber 1-2 gün önce moderatörler tarafından küçük bir mesaj ile açıklanmıştı ama pek inanasım gelmemişti. Bilgisayarda belirli tool'lar ile bakarak gerçekten doğru olduğunu gördüm.

Son düzenleme:

Mozcan

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Az önce geldi.. C.32

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-09-18-18-10-95.jpg
    Screenshot_2020-09-09-18-18-10-95.jpg
    151.2 KB · Görüntüleme: 24

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kameradaki sulu boya efekti düzelmemiş coloros 7.1 de ve 2x , 5x zoom geçişlerindeki animasyonlar kaldırılmış.Çöp kutusu özelliği dosyalara da gelmiş.

UmitTheGreat

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
TR'ye dönmenizi kesinlikte tercih ederim. Premium VPN kullanmıyorsanız artık Hindistan Rom'u üzerinden güncelleme alamıyorsunuz(bedava vpn ile). Haberiniz olsun. Belirli IP'ler blackliste alınmış. Bu haber 1-2 gün önce moderatörler tarafından küçük bir mesaj ile açıklanmıştı ama pek inanasım gelmemişti. Bilgisayarda belirli tool'lar ile bakarak gerçekten doğru olduğunu gördüm.
Tahmin etmiştim böyle bişey olacağını, bende diyodum herkes güncellemeleri alıyor ben neden C27'de kaldım :p

UmitTheGreat

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Evet, tool'larda bir kaç tane http verisi bana ulaşmıyordu ama VyprVPN gibi uygulamaların sunucuları daha sağlam olduğu için alabilirdik. Ben şahsen denemek istemedim ve TR güncellemesini Recovery ile kurdum.
Evet, ilk ColorOS 7 çıktığı zaman mayısta ColorOS 6.1 A25 Hindistan ROM'unu yükledim sırf ColorOS 7 C25'i alabilmek için hatta bu yöntemi buraya ben duyurmuştum, neyse. Sürekli alıyordum güncelleme, bir baktım C27 den sonra almamaya başladım ve bu C32 güncellemesi çıktığı için Recovery'den yükledim ve şuandayız. Şuan C32 nin bulunduğu ROM Türkiye ROM'u değil, Avrupa ROM'u, çünkü Bütün Avrupa ülkeleri aynı servera bağlı.

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Avrupa ülkeleri aynı servera bağlı, İspanya C32 si ile Türkiye C32 si aynı, dosyaları bile aynı, keşke zahmete girmeseydin.
Aynı server'a bağlı olsa bile aynı gün güncelleme verilmedi fark ettiyseniz. Oppo sunucu üzerinden hepsini ayarlayabiliyor. Çoğu zamanda VPN ile güncelleme almaktan her zaman iyidir. En iyisi Türkiye telefonuna Türkiye'ye verilen ROM'u kurmak

UmitTheGreat

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynı server'a bağlı olsa bile aynı gün güncelleme verilmedi fark ettiyseniz. Oppo sunucu üzerinden hepsini ayarlayabiliyor. Çoğu zamanda VPN ile güncelleme almaktan her zaman iyidir. En iyisi Türkiye telefonuna Türkiye'ye verilen ROM'u kurmak
Dosyaları aynı, isterseniz tek tek bakın sitelerine girip, İngiltere, İspanya, İtalya, Rusya aynı dosyaya sahip, Almanya vs. diğer ülkeler daha sayfalarına bişey eklememiş, cidden buranın admininin dediği gibi, yerel çalışıyor hepsi. Bende Türkiye sayfasından indirdim ve yükledim ama farketmezdi yine de.