Tartışma Reno2z ColorOS11'i yükleyen arkadaşlar buraya !!!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Görüp denk geldiklerimi tekrar aktarıyorum;
-Menü geri gelme barlarındaki gizleyip açma olan nokta işaretçisi navigasyon tuşları yok.
-Coloros 7 ye göre yavaş kalıyor.
-Coloros 7 de 11 de Temasını iğrenç buluyorum Bana göre Coloros 6 Tema çok daha iyiydi.
-Bölünmüş ekran hiç bir işe yaramıyor. Samsung un en basit telefonlarında bile bölünmüş ekran her uygulama da çok daha iyi çalışıyor, Çözülmeyecek bir durum değil bilerek yaptıklarını düşünüyorum.
-Batarya konusunda iyileştirme var gibi.
-Kamera ayarları iyi olmuş.
-Müzik player' ı berbat bir hale getirmişler önceki çok daha iyiydi.
-Coloros 7 ve sonrası Telefonun sistem ve bildirim seslerini iğrenç bulmaya başladım. Gene Coloros 6 ya değineceğim tuş kilidi sesi yüksek ve çıt diye muazzam bir sesi vardı. Coloros 11 tuş kilit sesi yok var arası bir durumda o kadar kısık ve az çıkıyor anlatamam. Bildirim sesi "Vurmalı Çalgılar" tonu Coloros 6 da muhteşimde gene 7 ve 11 de aynı batık berbat ton. Bunları da geçtim bari o ayarları bizim yapmamızı müsaade etseler gene gam yemeyeceğim.
-En basitinden o kadar marka modeli çıkıyor ama bir aksesuar kılıf konusuna değinilmiyor.

İşin özetine gelecek olursak orijinalinde ne tema ya müsaade ediyorlar nede iyi ve düzgün bir güncelleme gönderelim diyorlar gözlemlediğim kişiye zevke göre değişebilir tabiki bir şey diyemem ama Coloros 6 dan itibaren bir telefonu nasıl saçma ve berbat hala getirilir onu görebildim sadece ben.
Tema mağazası için bunu yükleyiniz çalışıyor.

Sentinel

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dün akşam güncellemeleri kontrol ettim sonunda gelmiş indirdim ama akşam yorgun ve şarjım az olduğundan sabah güncellerim dedim şimdi ise güncelleme kayıp bir fikri olan varmı arkadaşlar interneti mobilden kullanıyorum umarım 3 GB boşuna gitmemiştir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-12-10-52-03-23.jpg
    Screenshot_2021-06-12-10-52-03-23.jpg
    168 KB · Görüntüleme: 22

Baruthane

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Oppo reno2z telefonumda konuşma baloncuklarini aktife edemiyorum yardımcı olurmusunuz??

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Dün akşam güncellemeleri kontrol ettim sonunda gelmiş indirdim ama akşam yorgun ve şarjım az olduğundan sabah güncellerim dedim şimdi ise güncelleme kayıp bir fikri olan varmı arkadaşlar interneti mobilden kullanıyorum umarım 3 GB boşuna gitmemiştir
Şarj az iken güncelleme yapılmaz en az %60 üzeri olması lazım.

Müşteri hizmetleri arayınız size daha sağlıklı yardımcı olacaklardır
08504336776

emreyildirim

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncellemeden sonra karanlık modda istediğim uygulamaları karanlık moda geçiremiyorum herhangi bir çözümü var mı ?

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Görüp denk geldiklerimi tekrar aktarıyorum;
-Menü geri gelme barlarındaki gizleyip açma olan nokta işaretçisi navigasyon tuşları yok.
-Coloros 7 ye göre yavaş kalıyor.
-Coloros 7 de 11 de Temasını iğrenç buluyorum Bana göre Coloros 6 Tema çok daha iyiydi.
-Bölünmüş ekran hiç bir işe yaramıyor. Samsung un en basit telefonlarında bile bölünmüş ekran her uygulama da çok daha iyi çalışıyor, Çözülmeyecek bir durum değil bilerek yaptıklarını düşünüyorum.
-Batarya konusunda iyileştirme var gibi.
-Kamera ayarları iyi olmuş.
-Müzik player' ı berbat bir hale getirmişler önceki çok daha iyiydi.
-Coloros 7 ve sonrası Telefonun sistem ve bildirim seslerini iğrenç bulmaya başladım. Gene Coloros 6 ya değineceğim tuş kilidi sesi yüksek ve çıt diye muazzam bir sesi vardı. Coloros 11 tuş kilit sesi yok var arası bir durumda o kadar kısık ve az çıkıyor anlatamam. Bildirim sesi "Vurmalı Çalgılar" tonu Coloros 6 da muhteşimde gene 7 ve 11 de aynı batık berbat ton. Bunları da geçtim bari o ayarları bizim yapmamızı müsaade etseler gene gam yemeyeceğim.
-En basitinden o kadar marka modeli çıkıyor ama bir aksesuar kılıf konusuna değinilmiyor.

İşin özetine gelecek olursak orijinalinde ne tema ya müsaade ediyorlar nede iyi ve düzgün bir güncelleme gönderelim diyorlar gözlemlediğim kişiye zevke göre değişebilir tabiki bir şey diyemem ama Coloros 6 dan itibaren bir telefonu nasıl saçma ve berbat hala getirilir onu görebildim sadece ben.
Ayrıca kameradaki portre modunu da berbat hale getirmişler.Renkler saçmalıyor, bulanıklaştırma düzgün çalışmıyor.Coloros 6 daki kamera performansını batırdılar.

Reno2z

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynen bende de var.Gcam' ın modlanmış android 11 versiyonu çıktı mı ben de android 10 sürümü var şu an.Belki kasma sorunu çözülmüştür veya çözülür.
Bendeki sürüm değişik bi sürüm bütün portre video yavaş hızlı hepsi sorunsuz çalışıyor iyi dedin bi araştırıyım Android 11 versiyonu indiriyim varsa renkler daha tatlı oluyo gcam de