Tartışma Telefonuzdan ne kadar memnunsunuz? Anlatın biraz bize...

Telefonunuzdan nekadar memnunsunuz?

• Çok

Kullanılan: 14 43.8%
  • Normal

Kullanılan: 14 43.8%
  • Memnun değilim neden belirtebilirsiniz..

Kullanılan: 0 0.0%
  • Aldığıma bin pişmanım neden belirtebilirsiniz...

Kullanılan: 4 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    32

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Evet konu benden cevablar sizden :)
İyi forumlar sohbetler... :)

Seloo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben çok memnunum. Sebebine gelirsek, kendimi bildim bileli klişe şeylerden hoşlanmam. Oppo da gerçekten gerek tasarım olsun gerek ColorOS arayüzü olsun gerçekten sıra dışı bir marka.Her insanın ihtiyaçları ve telefondan beklentileri farklıdır tabi ama;ben Oppo'nun tüm ürünlerinin bu yaratıcılık ve sıra dışılığının yanında bu fiyat segmentinde tüm beklentileri ortalamanın üzerinde karşıladığını düşünüyorum. Belki önyargılı insanlar tarafından yonga seti tarafında eleştirilebilir ama bence gerçekten hiç de fena olmayan bir işlemciye sahip.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
İlk defa farklı bir markanın telefonunu satın aldım ve pişman değilim. Beni yeterince tatmin ediyor, öyle çok özellik arayan biri değilim aslında... Yine telefon alacak olsam Oppo alırım :)

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben telefonda, 'olabildiğince' güncel kalması özelliğine bakarım. Bir önceki telefonumda bunda aksilik yaşadım sadece bir ana güncelleme alabildim. Bir tanede stock rom bulup kendim kurabildim(oda ara yamaydı ama değişiklik vardı. Bu üstten wifi, mobil veriyi kapatıp açma gibi özellikler.). Oppo'da tek sıkıntı herkesinde düşündüğü güncelleme kısmı. Ama bence Oppo gibi bir markaya hemen damga yapıştırmamak lazım. Sebebi ise şahsi düşüncem olarak Çin ve Hindistan dışında daha yeni aktif olmaya başladılar. Ekipleri ona göre kurulma aşamasında belkide kuruldu işleri yürütmeye çalışıyor. O yüzden güncelleme kısmında yorum yapmak erken bence.​
Şahsen yukarıda bahsedilen tasarım ve arayüz güzel bir farklılık. Tasarım olarak (bende gece mavisi var.)ayrı bir hava katıyor. Kendi kulaklığını denemedim daha(Başka bir markanın kulaklığını almıştım zamanında onu kullanıyorum.). Genel olarak yorumlarım bunlar. ColorOS'un eksiklikleri var mı var tabii. Başlıca söylersem eğer;​
-Whatsapp'tan gelen instagram, veyahut başka uygulaması yüklü olduğu yinede chrome üzerinden açması(Bu her uygulama için değil bazı uygulamalarda yapıyor. Ben sıklıkla kullandığım için göze batıyor, belki sizin gözünüze batmaz.). Bu bir yerden sonra sinir bozmaya başlıyor.​
İnstagram uygulaması(bilindik uygulama olduğu için bu uygulamayı örnek verdim.) var arka plandada açık bıraktım ama inatla oraya chromedan açıyor. Belki güncelleme ile çözerler diye düşünüyorum.​
-Yine whatsapptan gelen resimler indirmesine rağmen galeriye kaydetmiyor. Bu sorunu yazmıştım foruma ama belli ki kendi içlerinde kısa süreli çözüm var. Genel(sürekliliği olan) bir çözüm yok. Bir önceki telefonumda bu iki genel sorun yoktu mesela.​
Bunlara rağmen yinede iyiki aldım diyorum. Arka kamerası da güzel. Pop-up kamera olayını ilk defa bu telefonda kullandım. Beklediğimden güzel. Ayrı bir hava katıyor. Pop-up kameranın sesi ve rengini değiştirme özelliği de artı bir puan oldu benim için.​
Şunu belirteyim telefon alacak iseniz ne için kullanacağınız çok önemli. Benim için Reno2z klasmanında, üst seviye bir işlemci lazım değildi ama kamera lazım olduğu için bu telefonu aldım. Ben manzara fotoğraflarını çekmeyi seven biriyim. Telefonda oyun pek oynamam, eğer ki siz oynarsanız oyun alanı diye bir bölüm var o bölümde beni şu ana kadar üzmedi. Pubg mobil gibi oyunları denemedim gerçi. Mobile legends diye bir oyun vardı onu oynadım, kasma takılma olmadı bende (oyun alanı sayesinde.). Oyun alanı dediğimiz yer ise işlemci ve ramı kullanım oranını arttırıyor. Birde direk rahatsız etme moduna alıyor. Yani zırt pırt biri yazsa da yukardan bildirim gelmiyor. Kanser olmuyorsunuz oynarken :). Benim diyeceklerim bu kadar şimdilik. İyi günler dilerim. Kullandığım telefonu belirtmedim yazıyor diye de, dikkat etmeyenler için telefon Reno2z.​

Kubraa

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Ben oldukça memnunum. Büyük ekranı zaten severim. Gerek film izlerken, gerek oyun oynarken çok ideal bi telefon a5. Şarj konusunda zaten üstüne yok. Ses desem zaten efsane. Aldıkları parayı kuruşuna kadar hakediyor.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Güzel yorumlarınız için teşekkürler sarjı son güncelleme ile çok gitmese bende memnunum her türlü işimi görüyor :)
Oyunlarda akıcı kamerası desen oppo :)) İnstagram sorunu yaşayan modlu sürüm kullanabilir ama normal sürüme geçtim herhangi bir sorun yok :)

Son düzenleme:

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Çok şık
Çok hızlı
Farklı tasarım
Her özelliği barındıran bir telefon,
10.000 TL verip böyle özelliklere sahip bir telefon almak şu zamanda ahmaklık olur sanırım ;)

W

wittroc

Guest
Açıkcası uygun fiyata premium hissiyatı veren telefon bulmak neredeyse imkansız. Diğer telefonlar plastik ve cam karışımı bir malzeme kullanırken Oppo Gorilla Glass 5 kullanıyor. İşlemci olarak seviyesine göre bir tık zayıf kalsa da eksikliğini hissetmedim. Bir dönem telefonda kasma yaşıyordum ama şu anlık öyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Gayet akıcı bir arayüze sahip ve arkada fazla uygulama açık olsa da kasma sorunu yaşamıyorum. Kamerası da gayet kaliteli işler çıkarıyor. Her ne kadar 7-8x zoom yapıldığında kalite biraz bozulsa da aşırı rahatsız eden bir durum yok. Gece modu direkt olarak karanlık bir mekanda pek etki etmiyor ama en ufak bir ışık süzmesinde mekan aydınlıkmış gibi gözüküyor. Tabii bunun yan etkileri var her cihazda olduğu gibi ama yapacak bir şey yok. Güncelleme konusunda maalesef yavaşlar ama Samsung bile güncellemesini sürekli ertelerken yeni yeni Avrupa'ya açılan Oppo'nun böyle olması gayet normal. Telefondan memnunum, aklında soru işareti varsa tereddüt etmeden alabilir.

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bugün dışarıya çıkmam gerekti. Sizlerin dediği gibi ilk başlarda şarj hızlı gidiyor mevzusunda anlam verememiştim. Bugün anladım yani kendimce birşeye dikkat ettim. Ben bu telefonu almadan önce hep 3g kullanırdım, bu telefon ile 4.5g kullanıyorum aralıksız dışarda. 4.5g ile daha hızlı şarj gidiyor. Bence dışarda telefonda işiniz yoksa 3gye geçin. O zaman daha az şarj gidecektir. %50 ile çıktım şuan %25. Ben 4.5g ile kullandım bugün hep durum bu.

Düzenleme: Sabah 9 ile akşam 18:00 civarı aktif bir kullanım ile eve geldiğimde şarj %3'tü. Yukarıda da dediğim gibi evden çıkarken şarjım %50 idi. %19'dan itibaren güç tasarrufunu kullanmaya başladım. Bence yinede iyi değerler bunlar.

Son düzenleme:

Homeros

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Bugün dışarıya çıkmam gerekti. Sizlerin dediği gibi ilk başlarda şarj hızlı gidiyor mevzusunda anlam verememiştim. Bugün anladım yani kendimce birşeye dikkat ettim. Ben bu telefonu almadan önce hep 3g kullanırdım, bu telefon ile 4.5g kullanıyorum aralıksız dışarda. 4.5g ile daha hızlı şarj gidiyor. Bence dışarda telefonda işiniz yoksa 3gye geçin. O zaman daha az şarj gidecektir. %50 ile çıktım şuan %25. Ben 4.5g ile kullandım bugün hep durum bu.
Evet özellikle 4.5g ve volte özelliği açıkken şarj çok hızlı gidiyor.
Bir günü sadece hücresel ve bir günü de yalnızca wifiden geçirerek test etmiştim bunu. Fark gerçekten belli oluyor.