İpucu ColorOS7 Güncellemesi Sonrası Öneri ve Tavsiyeler

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle hayırlı olsun :) Şu anlık temayı default yaptıktan sonra Sistem Ayarlarını Sıfırla yapmanız yeterli olacaktır. En azından bir süre kalıntıları silip verim yaratır. Bir iki fix güncellemesinden sonra sırayla gidecekse belki C.24-C.25 sürümü gelirse hard reset atıp sıfır kurulum yapmak tam performans verir. Şimdilik yeterli yani :)
Eyvallah dostum yaptım sağolasın..

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Kaan bey merhaba bağlandım yükledim ama hala coloros 7 özellikler kısmı aktif değil.ayrıca klayye de güncel değil neden acaba sizce şuan için çalışma hızlı ama y
Tam güncel değil gibi mesela klavye değişmek istedim bu tuşların üzerinde basılı tutunca noktalama işaretleri de olanı yok bende sizde var mı , ayrıca teşekkür ederim.
Mesajlar birleştirildi:

Başka güncelleme mi yapmak gerek acaba benim yaptığım format , ilk aldığımda gelen güncellemeleri mi almadığı için aktif değil acaba
Merhaba :) ColorOS 7 kısmında özellikler çıkmaması normal, güncelleme geldiği zaman sadece o kısım aktif oluyor, şu an siz sıfırdan kurulum yaptığınız için aktif değil, bir güncelleme gelirse otomatik olarak aktifleşecek orası.
Ayrıca bu klavye sorununu tam anlayamadım da

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Türkçe Q klavye kullanıyorum , harflerin üzerinde noktalama işaretleri olan klavye türünü bulamadım güncelleme den sonra.

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Türkçe Q klavye kullanıyorum , harflerin üzerinde noktalama işaretleri olan klavye türünü bulamadım güncelleme den sonra.
Benim hep kullandığım klavye bu şekilde aslında da, sizin dediğiniz şekilde noktalama işaretli olanı bilmiyorum ne yazık ki, bakmaya çalışacağım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-03-00-24-18-05.jpg
    Screenshot_2020-07-03-00-24-18-05.jpg
    197.6 KB · Görüntüleme: 34

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bu benim QWERTY q klavye,sizin ki QWERTY tema koyu q klavye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-03-00-44-09-63.jpg
    Screenshot_2020-07-03-00-44-09-63.jpg
    391.9 KB · Görüntüleme: 24

karboran

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar merhaba, güncelleme sonrası telefonun kendi kamera uygulamasında daha önceki versiyonda olan geniş açı fotoğraf çekme özelliğini bulamadım. Acaba nereye gittiğini bilen var mı?

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Kullandığın klavye nedir Kaan?
Gboard hocam, telefonun kendisiyle gelen varsayılan klavye. Teması koyu olduğu için belki değişik gelmiştir
Mesajlar birleştirildi:

Bu benim QWERTY q klavye,sizin ki QWERTY tema koyu q klavye
Gboard belki daha önce güncel olmadığından o işaretli klavye olabilir. Biraz kurcaladım ama bulamadım ne yazık ki ayarlarda sizin dediğiniz şekilde bir özellik
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba, güncelleme sonrası telefonun kendi kamera uygulamasında daha önceki versiyonda olan geniş açı fotoğraf çekme özelliğini bulamadım. Acaba nereye gittiğini bilen var mı?
1X'in hemen solunda :)

Ekli dosyalar

• IMG_20200703_010714.jpg
    IMG_20200703_010714.jpg
    942.7 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20200703_010720.jpg
    IMG_20200703_010720.jpg
    626.9 KB · Görüntüleme: 29

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sorunbn
Gboard hocam, telefonun kendisiyle gelen varsayılan klavye. Teması koyu olduğu için belki değişik gelmiştir
Mesajlar birleştirildi:

Gboard belki daha önce güncel olmadığından o işaretli klavye olabilir. Biraz kurcaladım ama bulamadım ne yazık ki ayarlarda sizin dediğiniz şekilde bir özellik
Mesajlar birleştirildi:

Tam olarak hangisi Temalardan? Görüntü atma şansın var mı acaba?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Teşekkür ederim hakkınızı helal edin çok emeğiniz geçti, çok teşekkür ederim.