İpucu ColorOS7 Güncellemesi Sonrası Öneri ve Tavsiyeler

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Play Store'un ayarlar kısmında "Uygulama indirme tercihi" kısmını "Herhangi bir ağ üzerinden" şeklinde değiştirin, eğer ki o kısım farklıysa.​

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Teşekkür ederim Kaan bey yaptım ama , olay storeden bazı güncellemeleri yapamıyorum, ayrıca illa kablolu ağa bağlan diyor resimde görüldüğü gibi android uygulamaları güncelleyemiyorum, android wiew de güncelleme yapamıyorum nedendir mobil veri kullanmıyor güncelleme için ne yapmam lazım
Mesajlar birleştirildi:

Özellikler kısmı da aktif değil neden acaba , format data yaptım diye mi
Mesajlar birleştirildi:

Lütfen cevap verip yardımcı olurmusunuz
Öncelikle rica ederim :)
Yazılım güncellemesinde ki özellikler kısmını söyleyeyim; güncelleme yaptığınız da o an yüklenen bilgileri söylüyor ama format atıp sıfırladığınız için, yazılımda sıfırdan yükleniyor ve göstermiyor özellikleri yani bir problem yok

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Herhangi bir ağ üzerinden ama yine olmuyor

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Android kurulumu diyor ama mobil ağ ile kurmuyor illa wifi istiyor ne yapmalıyım
@Patiayak'ında dediği gibi google play ayarlarından herhangi bir ağ olarak seçip indirmeyi deneyin.
Diğer Android Kurulumu olarak yazan şey ise İOS güvenliği gibi güncellemeyi asla veriyle yapmıyor güncelleme olmasa dahi bi kere bağlanıp geçmeniz gerekiyor o kısmı, varsa çevrenizde birisi ağını paylaştırarak bağlanıp daha sonra kapatabilirsiniz

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İlla bağlanacağim yani nedir bu çektiğim , tekrar ikinize çok teşekkür ederim ,. Anca akşama yapabilirim inşaallah sorun düzelir ,
Mesajlar birleştirildi:

İnşaallah akşama düzelir sizi de rahatsız etmem artık. Çok teşekkür ederim

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
İlla bağlanacağim yani nedir bu çektiğim , tekrar ikinize çok teşekkür ederim ,. Anca akşama yapabilirim inşaallah sorun düzelir ,
Tüm android cihazların bir sıkıntısı bu işte illa wifi istiyor... Ben kullanmak istemiyorum belki :D Rica ederiz :) İnşallah düzelir, bende merak ediyorum ne olacak, tüm uygulamaları güncelleyip kapatıp açarsınız bi kere telefonu. Daha sonra yaşadığınız sorunları kontrol edip yazarsınız çok iyi olur merak ettim :)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mutlaka haber edeceğim inşaallah,:):)

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Büyük sürüm atlamalı güncellemeleri yükledikten sonra eski sürümden kalıntılar ve özellikler kalabiliyor ve format atmadan değişmiyor. Öncelikle ilk tavsiyem format atmanız yönünde olacaktır.
(Reno 2Z için önerim ise 1 ay beklenmesi, çünkü yurtdışında C.23 sürümüyle çıkan fix ve Always On Display sorunlarının düzeltildiği güncelleme gelmedi bize onu yükledikten sonra format atılırsa tam verim alınabilir.)

O zamana kadar tüm güncellenen cihazlar için şu önerilerimi söyleyeyim. Dün güncellemeyi yükledikten sonra farkettim ki eski tema kalıyor ve ColorOS 7 ile gelen varsayılan temaya geçmiyor. Bunu sırasıyla;
-Ana Ekran ve Duvar Kağıdı, -Tema Ayarları ve sonrasında fotoğraf olarakta yüklediğim şekilde Default olarak uygulamanız fark yaratacaktır.

Bir diğer önerim ise format atana kadar en azından ColorOS7 güncellemesi ile varsayılan ayarların yapılabilmesi için sırasıyla;
-Ek Ayarlar, -Yedekle ve Sıfırla,- Tüm verileri sil kısmına girerek ''Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla'' kısmından sıfırlama yapmanız yönünde olacaktır. (Bu kısımdan sadece sistem özelliklerini sıfırlayıp varsayılan olarak değiştirecektir, hiçbir veriniz silinmeyecektir.

Yine de en iyisi güncellemeler tam olarak stabilleştikten sonra (Yaklaşık 1-2 güncelleme daha aldıktan sonra) tamamen hard reset atmak olacaktır.
Kaan biz Hindistan C23 ü yaptık bize önerin şimdi Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla yı mı yapmamızdır dostum daha iyi verim alabilmek için. Yoksa ekstra bişeye gerek var mı?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mutlaka haber edeceğim inşaallah,:):)
Kaan bey merhaba bağlandım yükledim ama hala coloros 7 özellikler kısmı aktif değil.ayrıca klayye de güncel değil neden acaba sizce şuan için çalışma hızlı ama y
Tam güncel değil gibi mesela klavye değişmek istedim bu tuşların üzerinde basılı tutunca noktalama işaretleri de olanı yok bende sizde var mı , ayrıca teşekkür ederim.
Mesajlar birleştirildi:

Başka güncelleme mi yapmak gerek acaba benim yaptığım format , ilk aldığımda gelen güncellemeleri mi almadığı için aktif değil acaba

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-02-23-22-14-57.jpg
    Screenshot_2020-07-02-23-22-14-57.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2020-07-02-23-28-21-69.jpg
    Screenshot_2020-07-02-23-28-21-69.jpg
    564.5 KB · Görüntüleme: 44

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Kaan biz Hindistan C23 ü yaptık bize önerin şimdi Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla yı mı yapmamızdır dostum daha iyi verim alabilmek için. Yoksa ekstra bişeye gerek var mı?
Öncelikle hayırlı olsun :) Şu anlık temayı default yaptıktan sonra Sistem Ayarlarını Sıfırla yapmanız yeterli olacaktır. En azından bir süre kalıntıları silip verim yaratır. Bir iki fix güncellemesinden sonra sırayla gidecekse belki C.24-C.25 sürümü gelirse hard reset atıp sıfır kurulum yapmak tam performans verir. Şimdilik yeterli yani :)