İpucu ColorOS7 Güncellemesi Sonrası Öneri ve Tavsiyeler

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Cahilliğime verin konu nasıl açılıyor ilk kez bir foruma üyeyim ondan dolayı bilmiyorum
Mesajlar birleştirildi:

Açtım konuyu teşekkür ederim inşaallah geri dönüşler olur

Son düzenleme:

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Dediklerimi kendimde yaptıktan sonra fark ettim ki ortalama bi 30 dakika daha ekran süresi ekliyor, bu ilk dediklerimin dışında bir de Amoled ekranlar için duvar kağıdı yaparsanız tamamen + pil performansı etkisi oluşuyor :) 1-2 sonra da gelen fixleri yükledikten sonra format attık mı cillop gibi telefon :D

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Büyük sürüm atlamalı güncellemeleri yükledikten sonra eski sürümden kalıntılar ve özellikler kalabiliyor ve format atmadan değişmiyor. Öncelikle ilk tavsiyem format atmanız yönünde olacaktır.
(Reno 2Z için önerim ise 1 ay beklenmesi, çünkü yurtdışında C.23 sürümüyle çıkan fix ve Always On Display sorunlarının düzeltildiği güncelleme gelmedi bize onu yükledikten sonra format atılırsa tam verim alınabilir.)

O zamana kadar tüm güncellenen cihazlar için şu önerilerimi söyleyeyim. Dün güncellemeyi yükledikten sonra farkettim ki eski tema kalıyor ve ColorOS 7 ile gelen varsayılan temaya geçmiyor. Bunu sırasıyla;
-Ana Ekran ve Duvar Kağıdı, -Tema Ayarları ve sonrasında fotoğraf olarakta yüklediğim şekilde Default olarak uygulamanız fark yaratacaktır.

Bir diğer önerim ise format atana kadar en azından ColorOS7 güncellemesi ile varsayılan ayarların yapılabilmesi için sırasıyla;
-Ek Ayarlar, -Yedekle ve Sıfırla,- Tüm verileri sil kısmına girerek ''Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla'' kısmından sıfırlama yapmanız yönünde olacaktır. (Bu kısımdan sadece sistem özelliklerini sıfırlayıp varsayılan olarak değiştirecektir, hiçbir veriniz silinmeyecektir.

Yine de en iyisi güncellemeler tam olarak stabilleştikten sonra (Yaklaşık 1-2 güncelleme daha aldıktan sonra) tamamen hard reset atmak olacaktır.
Bunların hepsini yaptım yine aynı hatta siz bana teli açıp kapatın demiştiniz onuda yaptım sonuç yine aynı, sın olarak harf disk kaldı galiba
Mesajlar birleştirildi:

Bu donma olayını tek ben mi yaşıyorum video eklemek istedim zipli atman gerekiyor buraya yüklemek için ,göstermek istiyorfum olmadı

Son düzenleme:

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Bunların hepsini yaptım yine aynı hatta siz bana teli açıp kapatın demiştiniz onuda yaptım sonuç yine aynı, sın olarak harf disk kaldı galiba
Mesajlar birleştirildi:

Bu donma olayını tek ben mi yaşıyorum video eklemek istedim zipli atman gerekiyor buraya yüklemek için ,göstermek istiyorfum olmadı
Bende sizin gibi Tr versiyonunu indirdim ama hiç bir donma yaşamıyorum aksine daha performanslı telefon, yedekleyecek çok şeyiniz yoksa hard reset atıp deneyebilir misiniz acaba

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Öyle yapacağım galiba,nasıl yapmam gerektiği yada veri kaybetmeme adına nasıl yol izleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Mesajlar birleştirildi:

Ayrıca sizin tel sessizde iken parmak izi kilit açarken titreme oluyor mu WhatsApp da aynı şekilde titreşim kapalı olduğu halde titreşim oluyor
Mesajlar birleştirildi:

Telefonu parçaliyacağım insanlar sorunsuz çalışıyor dedikçe ,ama aklıma taksidi bitmediği geliyor
Mesajlar birleştirildi:

Nerden yükledim ben bu coloros, o kadar heves ettim pişman oldum

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Telefonu yedekledim telefon da dursa yedek fabrika yrlarına dönsem, yedeğim de silinir mi

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Öyle yapacağım galiba,nasıl yapmam gerektiği yada veri kaybetmeme adına nasıl yol izleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Mesajlar birleştirildi:

Ayrıca sizin tel sessizde iken parmak izi kilit açarken titreme oluyor mu WhatsApp da aynı şekilde titreşim kapalı olduğu halde titreşim oluyor
Mesajlar birleştirildi:

Telefonu parçaliyacağım insanlar sorunsuz çalışıyor dedikçe ,ama aklıma taksidi bitmediği geliyor
Mesajlar birleştirildi:

Nerden yükledim ben bu coloros, o kadar heves ettim pişman oldum
Evet sessizde iken parmak iziyle girdiğim uygulamalarda titreşim yapıyor bulamadım kapatma yolunu... Düzeltirler elbet bir güncellemede
Aslında çok çok iyi güncelleme de tabi sorun olmuş sizde :(
Mesajlar birleştirildi:

Telefonu yedekledim telefon da dursa yedek fabrika yrlarına dönsem, yedeğim de silinir mi
Evet silinir, sonuçta telefon hafızası silinecek
Mesajlar birleştirildi:

Öncelikle telefonu kapatın, Sesi Azaltma tuşuna basılı tutarken Açma tuşuna basın
Oppo logosu ekrana gelince tuşları bırakın,
Dil seçeneği gelirse English olarak seçip devam edin,
Daha sonra ekranda seçenekler çıkacak siz ''Wipe Data''yı seçin
Ardından onay kodu isteyebilir ekranda yazan kodu girersiniz.
Girdikten sonra ise 2.seçenek olması gerekiyor ''Format Data'' yazanı seçip devam edin otomatik olarak format atacaktır. Daha sonra kendisi yeniden başlar, başlamasa power off yapıp daha sonra tekrardan açarsınız

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet sessizde iken parmak iziyle girdiğim uygulamalarda titreşim yapıyor bulamadım kapatma yolunu... Düzeltirler elbet bir güncellemede
Aslında çok çok iyi güncelleme de tabi sorun olmuş sizde :(
Mesajlar birleştirildi:

Evet silinir, sonuçta telefon hafızası silinecek
Mesajlar birleştirildi:

Öncelikle telefonu kapatın, Sesi Azaltma tuşuna basılı tutarken Açma tuşuna basın
Oppo logosu ekrana gelince tuşları bırakın,
Dil seçeneği gelirse English olarak seçip devam edin,
Daha sonra ekranda seçenekler çıkacak siz ''Wipe Data''yı seçin
Ardından onay kodu isteyebilir ekranda yazan kodu girersiniz.
Girdikten sonra ise 2.seçenek olması gerekiyor ''Format Data'' yazanı seçip devam edin otomatik olarak format atacaktır. Daha sonra kendisi yeniden başlar, başlamasa power off yapıp daha sonra tekrardan açarsınız
Teşekkür ederim bilgileriniz için çok sağolun
Mesajlar birleştirildi:

Teşekkür ederim bilgileriniz için çok sağolun
Onay kodunu kendisi yazıyor mu yoksa benim belirledim bir kod mu

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Teşekkür ederim Kaan bey yaptım ama , olay storeden bazı güncellemeleri yapamıyorum, ayrıca illa kablolu ağa bağlan diyor resimde görüldüğü gibi android uygulamaları güncelleyemiyorum, android wiew de güncelleme yapamıyorum nedendir mobil veri kullanmıyor güncelleme için ne yapmam lazım
Mesajlar birleştirildi:

Özellikler kısmı da aktif değil neden acaba , format data yaptım diye mi
Mesajlar birleştirildi:

Lütfen cevap verip yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-02-13-15-57-39.jpg
    Screenshot_2020-07-02-13-15-57-39.jpg
    345.5 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2020-07-02-13-17-19-17.jpg
    Screenshot_2020-07-02-13-17-19-17.jpg
    364.6 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2020-07-02-13-20-21-60.jpg
    Screenshot_2020-07-02-13-20-21-60.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 43

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Android kurulumu diyor ama mobil ağ ile kurmuyor illa wifi istiyor ne yapmalıyım