Reno 2Z ColorOS 7 (Hindistan Rom)

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Oppo bizim bu şekilde bir hareket yapacağımızı kesinlikle düşünmüştür. Yazılımsal kısımda sıkıntılar çıkacağını düşünmüyorum ama garanti konusunu pek bilemem. Şunu tekrardan dile getirmek istiyorum aslında yüklediğiniz hindistan rom'unun kendisi değil, yüklediğiniz sadece A.23 etiketli güncellemedir. Yazılım güncellemesi kısmına bakarsanız(Hindistan rom güncellemesini indirenler) CPH1951 versiyonunu kullanıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Bunun sebebi aslında basit OPPO bu seri no'sunu sadece bölgeden bölgeye güncelleme dağıtmak için kullanıyor. Eğer ki şu anda hindistan rom'unu kuranlar CPH1951 seri no'sunu kullanamazlar. Seri no'ları CPH1945 olmak zorunda. Dediğim gibi burada sadece önemli olan şey seri numarası değil, CPH1951EUEX ve CPH1951PUEX'tir. Hindistan güncellemesini kurduğunuzda Cihazınız sadece CPH1951EUEX yerine CPH1951PUEX olur. Bunun herhangi bir sakıncası yoktur. PUEX kısaca native beta'dır. Bunu hindistan rom'unu kurun şeklinde sakın algılamayın. Burada mantığını anlattım sadece, herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Diğer telefonlardaki kullanım koşulları sözleşmesinde yazar ama oppoda mevcut değil kardeşim
İstedikleri duruma kullanıcı hatası diyebildikleri gibi bunu da garanti dışı bırakabilirler. Ayrıca yine bir bilgisayar mühendisi olarak hatırlatayım, Hindistan romunu kaldırıp Türk romunu tekrar yükleyince anlaşılmayacağını sanmayın. Yazılımsal her işlem donanımlarda iz bırakır. Hiçbir şey bulunamaz da değildir. Küçük bir hatırlatma. O yüzden tüm sorumluluk sizlere ait.

Deaththroes

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Şimdi bende yazılımcı olarak biseyler eklerdim ama farkettim ki çok antipatik duruyor :D Unvaninizi belirtmeden de yazabilirsiniz bu soylediklerinizi bilmek için mühendis olmak gerekmez dostlar.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Şimdi bende yazılımcı olarak biseyler eklerdim ama farkettim ki çok antipatik duruyor :D Unvaninizi belirtmeden de yazabilirsiniz bu soylediklerinizi bilmek için mühendis olmak gerekmez dostlar.
Forumda bugüne kadar birkaç çok bilen arkadaşlar hakaretler savurduğu için bizlere, mecburen belirtmek zorunda kalıyorum. Yoksa sonra nerenden sallıyorsun falan diyorlar.

Deaththroes

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Forumda bugüne kadar birkaç çok bilen arkadaşlar hakaretler savurduğu için bizlere, mecburen belirtmek zorunda kalıyorum. Yoksa sonra nerenden sallıyorsun falan diyorlar.
Çok garip bi durum şurada bir avuç topluluğuz aksine bu sayfa sayesinde guncellemeleri takip edebiliyorum ben. Emeğinize sağlık. Ben genel olarak demiştim birkac kez gözüme çarpınca yoksa kimseye ithafen demedim.

• Beğen
Tepkiler: asK

asabi_pir

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu adamlar bana böyle bir cevap verdi. Hiç umursamıyorlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-19-00-19-46-95_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.png
    Screenshot_2020-06-19-00-19-46-95_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.png
    406.2 KB · Görüntüleme: 81